Մեծ Բրիտանիայի Արեւելյան Սուսեքսի տարրական դպրոցների աշակերտների շրջանում ամենատարածված խաղերից է դարձել «բռնաբարությունը»: Ինչպես հաղորդում է The Daily Mail-ը, այն խաղում են հիմնականում 5-10 տարեկան երեխաները: Խաղի կանոնները հիշեցնում են «բռնոցի» խաղը, բայց նրանք, ում բռնում են, համարվում են բռնաբարված եւ մահացած: Հաղթում է վերջին խաղացողը, ով կարողացել է փախչել բոլոր «բռնաբարողներից»:
Ուսուցիչներին ու ծնողները շոկի մեջ են ընկել, երբ իմացել են, թե ինչպես են երեխաներն անվանում իրենց խաղը: Սթենդֆորդի դպրոցում որոշել են արգելել «բռնաբարություն» բառը եւ առաջարկել են երեխաներին խաղը վերանվանել «փրկություն»:
«Ես ցնցված էի, երբ իմացա, որ իմ որդին նման բառ գիտի: Ախր նա ընդամենը 9 տարեկան է: Բարեբախտաբար, նա չգիտի, թե ինչ է բռնաբարությունը: Մարդիկ ասում են, որ երեխաները նման բառերը տանն են սովորում, բայց ես կարծում եմ, որ մեղավորը հեռուստատեսությունն է»,-ասել է աշակերտներից մեկի ծնողը, հաղորդում է TCH-ը:

Игра в изнасилование стала популярной среди учеников начальных классов в Восточном Суссексе. Как сообщает The Daily Mail, в нее играют в основном дети от 5 до 10 лет. Правила игры в изнасилование напоминают обычные салки. Однако те, кого поймали, считаются изнасилованными и мертвыми. Выигрывает последний игрок, которому удалось сбежать от насильника.
Родители и учителя были шокированы, когда узнали, как дети называют свою игру. В Стэнфордской школе решили запретить употребление слова «изнасилование» и предложили детям переименовать игру в «выживание». «Я была поражена, когда узнала, что мой сын знает такое слово. Ему же только 9 лет. К счастью он не знает, что такое изнасилование. Люди говорят, что дети учатся таким словам дома. Но я думаю, что это все телевидение», - рассказала мама одного из учеников, передает TCH.