2012-ի ամռանը, Ախալցխայում, Ռաբաթ ամրոցի բացման արարողության ժամանակ կազմակերպված համերգի համար Վրաստանի մշակույթի նախարարության բյուջեից ծախսվել է 1356 800 լարի (մոտ 820 363 դոլար): Այսպիսի տեղեկատվություն է տարածել Տեղեկատվության ազատության զարգացման ինստիտուտը:
«Օգոստոսի 16-ին Ախալցխայում կայացել է համերգ` նվիրված Ռաբաթ ամրոցի բացմանը, որին մասնակցել է աշխարհահռչակ ֆրանսահայ երգիչ եւ դերասան Շառլ Ազնավուրը: Որպես հոնորար նա ստացել է 789 169 լարի (մոտ 477 156 դոլար), հյուրանոցային սպասարկումն արժեցել է 26 429 լարի, բեմի ծաղիկների համար` 15 հազար լարի, իսկ համերգի կազմակերպման կոմիսիոն ծախսը կազմել է 100 հազար լարի»,-ասված է ինստիտուտի հաղորդագրության մեջ, հաղորդում է «Գռուզիա օնլայնը»:

На концерт, прошедший летом 2012 года в Ахалцихе на открытии крепости Рабат, из бюджета Министерства культуры было выделено 1 356 800 лари ($820 363). Такую информацию распространяет Институт развития свободы информации.
«16 августа в Ахалцихе прошел концерт, посвященный открытию крепости Рабат. В нем принял участие французский певец и актер армянского происхождения Шарль Азнавур. В виде гонорара он получил 789 169 лари ($477 156), гостиничное обслуживание обошлось в 26 429 лари, на кейтеринг (выездное ресторанное обслуживание) было потрачено 11 443 лари, оформление сцены цветами - 15 000 лари, а комиссионные организатора концерта составили 100 000 лари», - говорится в информации института, передает «Грузия-онлайн».