Տարբեր տվյալներով`վերջին օրերի ընթացքում Իսրայելի մեկ կամ երկու անօդաչու թռչող համակագ է ռմբակոծվել Լիբանանի` Սիրիայի հետ սահմանակից Ռաշայա տարածաշրջանի օդային տարածքում:
«Ալ-Ախբար» թերթի համաձայն` Սիրիայի հետ սահմանային հատվածում հրթիռի կողմից խոցվել է մի անօդաչու թռչող համակարգ, որն, ըստ Լիբանանի աղբյուրների` մեկնարկվել է Սիրիայի տարածքից:
«ԱԼ-Մայադին» հեռուստաալիքը հաղորդում է, որ օդանավն ընկել է Լիբանանի սահմանում, բայց դրա բեկորների որոնման աշխատանքները լեռնային Ռաշայայում դեռ չեն սկսվել: Լիբանանի զինվորական աղբյուրներից մեկը հավաստիացրել է, որ ռմբակոծվել է երկու անօդաչու թռչող համակարգ, որոնք մոտեցել էին Լիբանանի` Դամասկոսից ոչ հեռու` Զաբադանի հովիտ ձգվող Արեւելյան լեռնաշղթային: Իսրայելի կողմից այդ փաստի վերաբերյալ հայտարարություններ չեն եղել: Տեղի բնակիչները հայտարարել են, որ ուժեղ պայթյունի ձայն են լսել եւ թռչող համակարգի ընկնելն են տեսել, հաղորդում է «Ռոսբալթը»:

По разным данным, один или два израильских беспилотных летательных аппарата были сбиты в минувшие сутки в небе над ливанскими селениями в области Рашайя у границы с Сирией.
Как пишет газета «Аль-Ахбар», один БПЛА совершал облет пограничных с Сирией районов и был поражен ракетой, запущенной, по данным ливанских источников, с сирийской территории.
Телеканал «Аль-Маядин» сообщает, что самолет упал на ливанской стороне границы, но поиски его обломков в горном районе возле Рашайи до сих пор не начались. Один из ливанских военных источников утверждал, что были сбиты два БПЛА, которые приблизились к Восточному хребту Ливанских гор, спускающемуся в долину Забадани недалеко от Дамаска. С израильской стороны на этот счет заявлений не поступило. Местные жители заявили, что слышали сильный взрыв и видели падение летательного аппарата, пишет «Росбалт».