2013թ-ի նախագահական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում հացադուլ հայտարարած նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը պատրաստվում է թեկնածուներին առաջարկություն անել: Այս մասին նա ասաց այսօր` փետրվարի 21-ին, NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում:
Հարցին, թե խոսքն ի՞նչ առաջարկի մասին է, նա պատասխանեց, որ առաջիկայում այդ մասին հայտարություն կանի:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 21-ից Անդրիաս Ղուկասյանը հացադուլ էր հայտարարել ԳԱԱ-ի առաջ եւ պահանջում էր, որպեսզի չեղյալ հայտարարվի գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածության գրանցումը: Հացադուլի ընթացքում պարբերաբար նրա առողջական վիճակը վատանում, ապա` կայունանում էր: Նա սահմանափակել էր շփումը լրագրողների հետ, փորձում էր հնարավորինս քիչ խոսել եւ խնայել ուժերը: Նախագահի թեկնածուի մոտ շուրջօրյա հերթապահություն էին իրականացնում ոչ միայն նրա շտաբի ներկայացուցիչները, այլեւ «Շտապօգնության» բրիգադը: Իսկ ընտրություններից հետո` փետրվարի 19-ին նա հավաքել է վրանը եւ գնացել տուն:

Кандидат в президенты Армении Андриас Гукасян намерен в ближайшее время выступить с предложением, адресованным другим претендентам на кресло главы государства. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявил сам кандидат в президенты. В ответ на вопрос, о каком предложении идет речь, Андриас Гукасян отметил, что в ближайшее время распространит заявление.
Напомним, что Андриас Гукасян проводил голодовку с 21 января по 19 февраля перед зданием Президиума Национальной академии наук и требовал, чтобы регистрация кандидатуры действующего президента Сержа Саргсяна была признана недействительной.
В ходе голодовки состояние здоровья протестующего кандидата в президенты периодически ухудшалось. Он ограничил беседы с журналистами, пытался как можно меньше говорить. У палатки кандидата в президенты круглосуточно дежурили не только представители его предвыборного штаба, но и бригада «скорой помощи». После опубликования предварительного доклада БДИПЧ/ОБСЕ по поводу президентских выборов в Армении проводивший акцию голодовки кандидат в президенты Андриас Гукасян собрал палатку и ушел домой.