Արտարժույթի ներբանկային շուկայում այս շաբաթ (փետրվարի 18-22) բանկերի կողմից գնվել է 67,2 մլն դոլար եւ վաճառվել 74,1 մլն դոլար: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ կենտրոնական բանկը; Սա այս տարի շաբաթական կտրվածքով արտարժույթի առուվաճառքի նվազագույն չափաքանակն է: Սա վկայում է այն մասին, որ ընտրությունների ժամանակ մեծ քանակությամբ արտարժույթ շուկա չի նետվել:
Նվազել են նաեւ եվրոյով իրականացվող գործարքները՝ գնվել է 4 մլն եվրո, վաճառվել 9 մլն եվրո:
Փետրվարի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 34.4 մլրդ դրամ (մոտ 85 մլն դոլար), իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 51.6 մլն դոլար: վարկային շուկան շարունակում է պահպանել բարձր ակտիվությունը:

На внутрибанковском рынке Армении на этой неделе (18–22 февраля) было куплено 67,2 млн. долларов и продано 74,1 млн. долларов. Об этом сообщает Центральный банк Армении. Это минимальный объем купли-продажи иностранной валюты в недельном отрезке в этом году. Это свидетельствует о том, что в период выборов на рынок не поступило большого количества иностранной валюты. Уменьшились также сделки с евро: было куплено 4 млн. евро и продано 9 млн. евро.
В период с 11 по 17 февраля объем предоставленных банками кредитов в драмах составил 34,4 млрд. драмов (около 85 млн. долларов), а объем кредитов в долларах США составил 51,6 млн. долларов. Кредитный рынок сохраняет высокую активность.