«Երբ սրտիդ աշխատանքը դադարում է, դու շարունակում ես «թվիթել» («When your heart stops beating, you`ll keep tweeting»)։ Նման կարգախոսով Twitter –ը մտադիր է նոր՝ LivesOn հավելված թողարկել։ Ստողծողները պատմել են, որ տեխնոլոգիան օգտատիրոջ մահից հետո թույլ կտա շարունակել հաղորդագրությունների հրապարակումը։
Այն «թվիթներ» կստեղծի օգտվողի նախկին հրապարակումներ, հաճախ օգտագործող բառերն ու ուսումնասիրությունները վերլուծելուց հետո։ Նաեւ՝ կրկին կհրապարակի հանգուցյալի հաճախ մեջբերած հաղորդագրությունները։
LivesOn-ը մտադիր են թողարկել արդեն մարտին, հավելվածը գործարկելու համար բավական է միացնել ծրագիրը եւ մատնանշել մահացած մարդուն։ Նշողը կարող է հեռացնել LivesOn-ի գրառումները, եթե իր կարծիքով դրանք հանգուցյալին դուր չէին գա, հայտնում է Think Digit-ը։
Ի դեպ, մահից հետո սոցցանցերում հուշ թողնելու փորձեր նախկինում արվել էին։ Օրինակ, Dead Social-ը, որը կա Facebook, Twitter եւ LinkedIn սոցցանցերում, մահացածների հարազատներին հնարավորոթյուն է տալիս «այն աշխարհից» գրառումներ կատարել նրա անունից։ Բայց մահացածի անունից սոցցանցի կողմից արվող գրառումները նորություն են, գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»։

«Когда твое сердце перестает биться, ты продолжаешь «твитить» («When your heart stops beating, you`ll keep tweeting»). Под таким девизом Twitter планирует выпустить новое приложение - LivesOn. Как рассказали его разработчики, технология позволит продолжать публиковать сообщения пользователя после его смерти.
Она будет генерировать «твиты» на основании предыдущих записей человека, анализируя часто используемые им слова и любимые темы. Кроме того, программа будет «ретвитить» сообщения со страниц, которые часто цитировал скончавшийся пользователь.
LivesOn планируют запустить уже в марте. Для того, чтобы загрузить приложение, достаточно подключить программу, и указать человека, который будет модерировать твиты. Он сможет удалить сделанные LivesOn записи, если сочтет, что они бы не понравились покойному, сообщает Think Digit.
Надо отметить, что первые попытки оставить память о себе в соцсетях после смерти уже  делались. Скажем, Dead Social, которое работает на Facebook, Twitter, и LinkedIn, дает родным умершего возможность делать записи от его имени «с того света». Но чтобы твиттер писал от имени умершего человека, пожалуй, это произойдет впервые, пишет «Комсомольская правда».