Շնորհավորում եմ մեզ բոլորիս, որ փետրվարի 18-ին մենք կարողացանք մեկուսացնել չարիքը, որը գտնվում է Բաղրամյան 26 հասցեում (նախագահի նստավայր-խմբ): Այս մասին, այսօր` փետրվարի 25-ին, Ազգային ժողովում հայտարարել է «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Զարուհի Փոստանջյանը:
«Սիրելի հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ մեզ դեպի հայոց Արարատ մեծ ծրագրի համար: Շնորհավորում ենք, որ կարողացանք Բաղրամյան 26-ում՝ ճաղավանդակների հետեւում մեկուսացնել չարը: Մենք նաեւ բռնազավթելու ենք այդ չարից նրան: Դեպի մեծ վերադարձի ծրագիր: Շնորհավորում եմ այն քաղաքացուն, ով ընտրեց ազատ, անկախ Հայաստանում: Կեցցե Հայաստանը»,-հայտարարել է ընդդիմադիր պատգամավորը:
Դրան արձագանքել է ԱԺ փոխխոսնակ, ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, նշելով. «Հայաստանը միշտ կեցցե, իսկ սերն է, որ կփրկի աշխարհը»:

YEREVAN.- Head of the opposition Heritage faction Zaruhi Postanjyan said on February 18 Armenians managed “to isolate the evil” located in 26, Baghramyan [presidential residence –ed.].
“We [Heritage] will save everyone from the evil. Our program titled ‘To big Ararat’ is a program of free, united and independent Armenia. Congratulations on our victory! Long live a citizen choosing independent and free Armenia!” she said, addressing the lawmakers in parliament on Monday.
The response to her exclamations came from deputy speaker from Republican Party of Armenia Eduard Sharmazanov.
“Long live Armenia. Armenia is ok. Love will save the world,” he said.
Head of Heritage party Raffi Hovannisian, who got about 37 percent according to the official results, announced himself the winner and is holding mass protest actions in the capital and regions.