Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների զգալի մասը չի ընդունում 2013 թվականի փետրվարի 18-ի նախագահական ընտրությունների քվեարկության պաշտոնական արդյունքները, ինչի հետեւանքով հանրապետությունում բարձրացել է քաղաքացիական բողոքի մեծ ալիք: Նման բովանդակությամբ հայտարարություն է տարածել Դավիթ Շահնազարյանը:
Նա իր հայտարարությունում, նաեւ նշում է հետեւյալը.
«Ստեղծված իրավիճակում հետագա զարգացումների ողջ պատասխանատվությունը կրում են Սերժ Սարգսյանն ու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Փետրվարի 21-ի նրանց հանդիպումը ցավոք ո՛չ համաձայնության հասնելու անկեղծ ձգտում էր, ո՛չ էլ երկխոսություն իր էությամբ: Այն սոսկ պահանջների եւ դիրքորոշումների երկուստեք արտահայտում էր:
Ծավալվող հետընտրական զարգացումներն առավել քան մտահոգիչ են: Լարվածության հետագա հնարավոր աճն ու սրացումները հղի են առճակատումների վտանգով, քանի որ թե՛ Սերժ Սարգսյանը, թե՛ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կարող են կորցնել վերահսկողությունը հետագա զարգացումների նկատմամբ, ինչի հետեւանքները ծանր կլինեն երկու կողմերի համար էլ: Արդյունքում իր նպատակին կարող է հասնել երրորդ կողմը, ինչպես մեկ անգամ արդեն տեղի է ունեցել ոչ վաղ անցյալում:
Նման աղետալի վտանգից խուսափելու, ստեղծված բարդ իրավիճակը հանգուցալուծելու միակ ուղին քաղաքական համաձայնությունն է, որին հասնելու հնարավորությունը, կասկած չունեմ, դեռեւս սպառված չէ:
Որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի, կոչ եմ անում Սերժ Սարգսյանին եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին անհապաղ վերսկսել երկխոսությունը, եւ հանուն մեր պետականության ու ժողովրդի հասնել քաղաքական համաձայնության»:

Значительная часть граждан Армении не приемлет официальные итоги голосования по президентским выборам 18 февраля, в результате чего в республике поднялась большая волна гражданского протеста. Такое заявление распространил бывший представитель Армянского национального конгресса Давид Шахназарян.
«В создавшейся ситуации всю ответственность за дальнейшее развитие событий несут Серж Саргсян и Раффи Ованнисян. Их встреча 21 февраля не была, к сожалению, ни искренним стремлением достичь соглашения, ни диалогом по своей сути. Она с обеих сторон была лишь выражением требований и позиций.
Развивающиеся поствыборные события более чем тревожащие. Дальнейший рост напряженности и обострение ситуации несут в себе опасность столкновений, поскольку и Серж Саргсян, и Раффи Ованнисян могут потерять контроль над дальнейшим развитием ситуации, что будет иметь тяжелые последствия для обеих сторон. В результате, своей цели может достичь третья сторона, как уже было однажды в недалеком прошлом.
Единственный путь избежать такой катастрофической опасности и разрешить сложившуюся непростую ситуацию - это политическое согласие, возможность достижения которого, я уверен, еще не исчерпана.
Как гражданин Армении, я призываю Сержа Саргсяна и Раффи Ованнисяна безотлагательно возобновить диалог и во имя нашего государства и народа прийти к политическому соглашению».