Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) եւ Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի (ՊՎԳ) 2012թ. փաստաթղթերի գնահատման նպատակով փետրվարի 25-ից մարտի 1-ը Հայաստանում էր ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը:
Չորսօրյա քննարկումներից եւ հանդիպումներից հետո փետրվարի 28-ին տեղի ունեցավ Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի իրականացման միջգերատեսչական հանձնաժողովի եւ ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության համատեղ նիստը: Նիստի ընթացքում երկուստեք ներկայացվեցին ԱԳԳԾ եւ ՊՎԳ փաստաթղթերի գնահատման նախնական արդյունքները: Նշվեց այն առաջընթացը, որն արձանագրվել է նշված փաստաթղթերում ընդգրկված նպատակների իրականացման ուղղությամբ: ՀՀ միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամներն անդրադարձան իրենց իրավասության ոլորտներում կատարված աշխատանքներին, առկա խնդիրներին եւ հիմնական առաջնահերթություններին:
Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերային համագործակցությունը զարգանում է անվտանգության խնդիրների շուրջ քաղաքական երկխոսության, պաշտպանական բարեփոխումների, ինչպես նաեւ երկու թատերաբեմերում միջազգային խաղաղապահ գործողություններին Հայաստանի մասնակցության միջոցով: Սերտ համագործակցություն է ընթանում նաեւ արտակարգ իրավիճակների պլանավորման եւ աղետների արձագանքման բնագավառում` «Գիտություն հանուն խաղաղության» ծրագրի շրջանակներում:

Делегация НАТО находится в Армении с 25 февраля по 1 марта для оценки выполнения Арменией Программы действий по индивидуальному партнерству (ПДИП) Армения - НАТО и документов Процесса планирования и пересмотра (ППП) на 2012 г.
После четырехдневных обсуждений и встреч 28 февраля состоялось совместное совещание межведомственной комиссии по реализации ПДИП Армения - НАТО и делегации НАТО в Армении.
В ходе встречи стороны представили предварительные результаты оценки документов по ПДИП и ППП. Был отмечен прогресс, зафиксированный в соответствии с реализацией целей этих документов. Представители межведомственной комиссии Армении коснулись также работ, проделанных в сферах их юрисдикции, а также существующих проблем и приоритетных задач.
Партнерское сотрудничество Армения - НАТО развивается посредством политического диалога по вопросам безопасности, реформ в сфере обороны, а также участия Армении в миротворческих операциях в двух горячих точках. Сотрудничество идет также в области планирования чрезвычайных ситуаций и реагирования на стихийные бедствия - в рамках программы «Наука во имя мира».