Իրանում Հայաստանի դեսպան Գրիգոր Առաքելյանը հանդիպել է «ԻՌՆԱ» գործակալության գործադիր տնօրեն Մաջիդ Օմիդի Շահրաքիի հետ:
Դեսպանի հետ հանդիպման ընթացքում, գործակալության տնօրենը նշել է, որ Իրանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունները բարելավվել են վերջին տարիներին, հաշվի առնելով առեւտրատնտեսական շրջանառության ծավալները:
Իր հերթին Գրիգոր Առաքելյանը ուշադրություն է հրավիրել երկու երկրների միջեւ մշակութային ընդհանրության վրա` նշելով, որ այսօր երկկողմ հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա:
Դեսպանը նաեւ առաջարկել է հանդիպում անցկացնել երկու երկրների լրատվական գործակալությունների միջեւ` հայտարարելով, որ նման հանդիպումները կնպաստեն լրատվամիջոցների միջեւ երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանը:

Armenia’s Ambassador to Iran, Grigor Arakelyan, met with Majid Omidi Shahraki, the CEO of IRNA News Agency of Iran.
Shahraki noted that, considering the volume of trade turnover between Armenia and Iran, relations between the two countries have improved in recent years.
In his turn, Arakelyan drew attention to the cultural commonality between the two countries, and noted that bilateral ties are at a high level.
Also, the Armenian ambassador proposed to hold a talk between the news agencies of Armenia and Iran.