Իրանում Հայաստանի դեսպան Գրիգոր Առաքելյանը հանդիպել է «ԻՌՆԱ» գործակալության գործադիր տնօրեն Մաջիդ Օմիդի Շահրաքիի հետ:
Դեսպանի հետ հանդիպման ընթացքում, գործակալության տնօրենը նշել է, որ Իրանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունները բարելավվել են վերջին տարիներին, հաշվի առնելով առեւտրատնտեսական շրջանառության ծավալները:
Իր հերթին Գրիգոր Առաքելյանը ուշադրություն է հրավիրել երկու երկրների միջեւ մշակութային ընդհանրության վրա` նշելով, որ այսօր երկկողմ հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա:
Դեսպանը նաեւ առաջարկել է հանդիպում անցկացնել երկու երկրների լրատվական գործակալությունների միջեւ` հայտարարելով, որ նման հանդիպումները կնպաստեն լրատվամիջոցների միջեւ երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանը:

Посол Армении в Иране Григор Аракелян встретился с исполнительным директором агентства «ИРНА» Маджидом Омиди Шахраки.
В ходе встречи с послом, директор агентства отметил, что отношения между Ираном и Арменией улучшились в последние годы, учитывая объем торгово-экономического оборота.
В свою очередь Григор Аракелян указал на культурную общность между двумя странами, отметив, что сегодня отношения между двумя странами находятся на высоком уровне.
Посол также предложил провести встречу руководителей новостных агентств двух стран, заявив, что подобные встречи будут способствовать расширению двустороннего сотрудничества СМИ.