Հայաստանում Եգիպտոսի դեսպանատանը հաջողվել է հասել Վրաստանում 5 եգիպտացիների ազատ արձակմանը, ովքեր ձերբակալվել էին երկիրն ապօրինաբար լքելու փորձի համար: Այս մասին հայտարարել է Եգիպտոսի ԱԳ նախարարի հյուպատոսական հարցերով օգնական Ալ ալ-Աշերին:
Ինչպես հաղորդում է Եգիպտոսի ԱԳՆ պաշտոնական կայքը, Հայաստանում Եգիպտոսի դեսպանատունը միջադեպից անմիջապես հետո կապվել է Վրաստանի իշխանությունների հետ, որպեսզի կարողանա համաձայնության հասնել Վրաստանի գլխավոր դատախազության հետ:
Նշենք, որ Եգիպտոսը դիվանագիտական ներկայացուցչություն չունի Վրաստանում, իսկ այդ երկրի քաղաքացիների շահերն այնտեղ ներկայացնում է Հայաստանում Եգիպտոսի դեսպանատունը:

CAIRO. – The Egyptian Embassy in Armenia was able to achieve the release of five Egyptians in Georgia, who were detained for attempting to leave the country illegally, the Egyptian FM’s Consular Affairs Assistant, Al Al-Asheri stated.
The Egyptian Embassy in Armenia contacted the Georgian authorities immediately after the incident, to reach an agreement with the General Prosecutor's Office of Georgia, Egyptian MFA official website reports.
To note, Egypt does not have a diplomatic representation in Georgia, and therefore the Egyptian Embassy in Armenia represents the interests of its citizens in Georgia.