Հայաստանի ոստիկանությունը բացահայտել է «Արմենթել»-ի դեմ կատարված հանցագործությունը:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հունվարի 15-ին «Արմենթել» ՓԲԸ-ն դիմել է ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչություն` անհայտ քաղաքացիների կողմից իրենց կազմակերպությանը խոշոր չափի դրամական վնաս պատճառելու վերաբերյալ։
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նախկինում դատապարտված, 1979թ. ծնված Սեյրան Մ.-ն եւ 1972թ. ծնված Վոլոդյա Հ.-ն, 2009թ. չարաշահելով «Արմենթել»-ի վաճառքի մասնագետ Մարգարիտա Ա.-ի վստահությունը, տարբեր քաղաքացիների անձնագրերի պատճեններով եւ Փարաքարի գյուղապետարանի փաթեթում ընդգրկելու լիազորագրերով «Արմենթել»-ից ձեռք են բերել «Սիմ» քարտեր եւ վաճառել տարբեր քաղաքացիների` յուրաքանչյուրը` 10 հազար դրամով։
Վերջիններս, ըստ նրանց հետ ունեցած պայմանավորվածության, անսահմանափակ խոսել են այդ քարտերով եւ առանց վճարում կատարելու դեն նետել` պարտքերի պատճառով «Արմենթել»-ի կողմից դրանք անջատվելուց հետո։
Սեյրան Մ.-ի եւ Վոլոդյա Հ.-ի գործողությունների արդյունքում «Արմենթել»-ին պատճառվել է առանձնապես խոշոր չափերի` 4 մլն 516 հազար դրամի վնաս։

Полиция Армении раскрыла преступление, совершенное против компании «Арментел».
Как сообщили Новости Армении — NEWS.am в пресс-службе Полиции, 15 февраля ЗАО «Арментел» обратилось в главное управление по борьбе с организованной преступностью Полиции Армении, сообщив, что неизвестными лицами их организации был нанесен финансовый ущерб в крупных размерах.
В результате предпринятых оперативно-следственных мероприятий стало известно, что ранее судимый Сейран М. (1979 г. рождения) и Володя Г. (1972 г. рождения), злоупотребив доверием специалиста по продажам «Арментел» Маргариты А., предъявив копии паспортов разных граждан и доверенности о включении в пакет сельской администрации общины Паракар, приобрели у «Арментел» SIM-карты и перепродали их разным гражданам по цене 10 тысяч драм (порядка $30) каждая.
По договоренности эти лица наговорили по SIM-картам сколько было возможно и, не заплатив, выбросили их после того, как «Арментел» за неуплату заблокировала их.
Своими действиями Сейран А. и Володя Г. нанесли «Арментел» ущерб в особо крупных размерах — 4 млн. 516 тыс. драм (порядка $12 тыс.).