Օպտիկական ոսպնյակներով Google Glass-ի ակնոցները հասնելի կլինեն: Օգտատերերի նման հարցադրմանը դրական են պատասխանել ընկերությունից: Չներկայացնելով մանրամասները` Google-ն իր էջում գրել է, որ օպտիկական ոսպնյակներով ակնոցները կարող են ի հայտ գալ «այս տարի»:
«Glass-ի դիզայնը մոդուլային է, այնպես որ դուք կարող եք ձեր պահանջներին համապատասխան ավելեցնել շրջանակներն ու ոսպնյակները»,-նշել է ընկերությունը: Google-ը նաեւ հրապարակել է ակնոցներից մեկի նախնական տարբերակը, հաղորդում է «Գազետան»:
«Google»-ն սկսել է ակնոցի մշակումները գրեթե երկու տարի առաջ: Համակարգչային ակնոցները կունենան ոչ մեծ դիսփլեյ, որոնք կարող են ներկայացնել համացանցային տարբեր տվյալներ: Ակնոցը կրողը կարող է կառավարել տեղեկատվությունը` ձայնային հրահանգների միջոցով:

Очки  Google Glass в будущем будут доступны и с оптическими линзами. На вопрос пользователя в Google+, будут ли очки выпускаться с линзами, компания ответила: «Да!». Не вдаваясь в подробности, Google написал на своей странице, что очки с оптическими линзами могут появиться «позже в этом году».
«Дизайн Glass модульный, так что вы сможете добавлять оправы и линзы, которые соответствуют вашим требованиям», - отметила компания. Google также опубликовал фотографию одного из разработчиков в прототипе очков с оптическими линзами, сообщает «Газета.Ru».
Google начал разработку очков почти два года назад. Только в апреле этого года стал известен принцип работы нового устройства. В компьютерные очки чуть выше уровня глаз будет встроен небольшой дисплей, который будет отображать карты и другие данные из сети. Владелец очков сможет управлять информацией с помощью голосовых команд.