Համացանցում հայտնվել է մի տեսանյութ, որտեղ սկանդալային փաստեր են ներկայացվում «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթի լրագրողների ծախվածության վերաբերյալ: Տեսանյութը պատմում է այն մասին, որ նրանք, իբր, փողով ցանկացած նյութ են տպագրում հաճախորդի պատվերով եւ այդ ամենը տեղի է ունենում անփոխարինելի գլխավոր խմբագիր Պավել Գուսեւի օրոք:
«Ցանկացած մեկը, ով ցանկանում է հոդված հրապարակել, սկզբում պետք է հանդիպի թողարկող խմբագիր Նատալյա Շտելմաչենկոյի հետ»,-ասվում է տեսանյութում, ապա ցուցադրվում են կադրեր, որտեղ Շտելմաչենկոն 500 հազար ռուբլի է վերցնում հասարակաց տան մասին պատմող հոդվածի համար:
Հետո ցուցադրվում են կադրեր, որտեղ թողարկող խմբագիրը գումար է վերցնում միանգամից երկու հոդվածի համար: Առաջինը՝ Հարավային Օսիայի պատերազմի, երկրորդը՝ ռուսական ռուբլու մասին հոդվծների համար, հաղորդում է «Վզգլյադը»:
Թերթն արդեն հայտարարել է, որ տեսանյութը «կոպիտ, ստոր եւ կեղտոտ կեղծիք» է
Բացի այդ, Պետդումայում «Եդինայա Ռոսիայի» պատգամավորները հարցում են ուղարկել Գլխավոր դատախազ Յուրի Չայկայի եւ ՆԳ նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցեւի անունով, որտեղ նշում են, որ «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթը սեքսուալ բնույթի ծառայություննների գովազդ է տեղադրում:

В Сети появилось видео, на котором приводятся скандальные факты о продажности журналистов «Московского комсомольца». Ролик рассказывает о том, что они якобы за деньги публикуют любые материалы по заказу клиента. И все это происходит при бессменном главреде Павле Гусеве.
«Кто-либо, желающий разместить статью, сначала должен встретиться с выпускающим директором Натальей Штельмаченко», – говорится в видео, и следом показываются кадры, на которых Штельмаченко берет 500 тыс. рублей за статью о борделе. Следом показываются кадры, где выпускающий директор берет деньги сразу за две статьи. Первая – это взгляд на войну в Южной Осетии со стороны Грузии, а вторая про российский рубль, сообщает ВЗГЛЯД.
В газете уже назвали ролик «грубой, наглой и грязной подделкой», а между тем, депутаты Госдумы от «Единой России» направили на имя генпрокурора Юрия Чайки и главы МВД Владимира Колокольцева запрос по поводу рекламных публикаций услуг сексуального характера в «Московском комсомольце».
«В газете «Московский комсомолец» в каждом номере публикуются рекламные объявления, в которых под видом отдельных услуг по развлечению и отдыху рекламируются, по нашему мнению, услуги сексуального характера и содержатся контактные телефоны проституток или их непосредственных сутенеров», – говорится в депутатском запросе.