Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 25-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությանը` նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանի գլխավորությամբ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին գերատեսչությունների միջեւ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ այդ համագործակցությունը պահանջված է եւ օգտակար ինչպես Արցախի, այնպես էլ Հայաստանի համար` հավելելով, որ առկա են բոլոր նախադրյալները փոխգործակցության ընդլայնման եւ խորացման համար:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն ընդունել է նաեւ Ամերիկայի հայկական համագումարի տարածաշրջանային տնօրեն Արմինա Դարբինյանին եւ քննարկել Արցախում կազմակերպության կողմից իրականացվող մի շարք ծրագրեր:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 25 марта принял делегацию министерства иностранных дел Армении во главе с заместителем министра Сергеем Манасяряном.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе главы НКР, на встрече, в которой принял участие министр иностранных дел Республики Арцах Карен Мирзоян, был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами двух армянских государств.
Президент Саакян отметил, что это сотрудничество  востребовано и полезно как для Арцаха, так и для Армении, добавив, что имеются все предпосылки для расширения и укрепления взаимосотрудничества.
В тот же день Бако Саакян принял регионального директора Армянской Ассамблеи Америки Армину Дарбинян и обсудил ряд вопросов, касающихся программ, осуществляемых организацией в Арцахе.