Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 25-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությանը` նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանի գլխավորությամբ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին գերատեսչությունների միջեւ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ այդ համագործակցությունը պահանջված է եւ օգտակար ինչպես Արցախի, այնպես էլ Հայաստանի համար` հավելելով, որ առկա են բոլոր նախադրյալները փոխգործակցության ընդլայնման եւ խորացման համար:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն ընդունել է նաեւ Ամերիկայի հայկական համագումարի տարածաշրջանային տնօրեն Արմինա Դարբինյանին եւ քննարկել Արցախում կազմակերպության կողմից իրականացվող մի շարք ծրագրեր:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR), or Artsakh, President Bako Sahakyan on Monday received an Armenia MFA delegation led by Deputy FM Sergey Manasaryan.
Several matters related to cooperation between the foreign affairs ministries of the two Armenian states were discussed during the meeting, Central Information Department of the Office of the NKR President informed Armenian News-NEWS.am.
President Sahakyan stated that such cooperation is in demand and it is useful for both Nagorno-Karabakh and Armenia, and added that all the preconditions exist for further expanding and deepening mutual ties.
NKR FM Karen Mirzoyan likewise attended the meeting.
On the same day, Bako Sahakyan also received Regional Director Armina Darbinyan of the Armenian Assembly of America, and they discussed a number of projects which this organization carries out in Artsakh.