Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին, մարտի 26-ին, տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ հերթական դիտարկումը:
Դիտարկումը տեղի է ունեցել Հայաստանի Տավուշի մարզի Այգեպար եւ Ադրբեջանի Թովուզի շրջանի Ալիբեյլի գյուղերի ուղղությամբ: 400 մետր հեռավորության վրա վիզուալ շփում է հաստատվել: Ադրբեջանական կողմը, նախկինի պես, հրաժարվել է տեղի հրամանատարների մակարդակով անմիջական հանդիպումից:
Հայկական կողմից դիտարկումն անցկացրել են ԵԱՀԿ նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Եվգենի Շարովն ու Ջոնաթան Ֆերրաբին:
Ադրբեջանական կողմից դիտարկումն անցկացրել են ԵԱՀԿ նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովն ու Ուիլյամ Փրայորը:
Դիտարկման ընթացքում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել: Դիտարկումն սկսվել է ժամը 11:30-ին եւ սեւել մոտ 7 րոպե:

На границе Армении и Азербайджана 26 марта прошел очередной мониторинг ОБСЕ.
Мониторинг прошел в направлении сел Айгепар (Тавушская область Армении) - Алибейли (Товузский район Азербайджана). С расстояния в 400 метров был установлен визуальный контакт. Азербайджанская сторона, как и прежде, отказалась от непосредственной встречи на уровне местных командиров.
С армянской стороны мониторинг провели полевые помощники личного представителя председателя ОБСЕ Евгений Шаров и Джонатан Ферраби. С азербайджанской стороны мониторинг  провели полевые помощники Христо Христов и  Уильям Прайор.
В ходе мониторинга нарушения режима перемирия не зафиксированы. Мониторинг начался в 11:30 и продлился около 7 минут.