«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ, նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր` մարտի 26-ին պատասխան նամակ է հղել գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանին:
Նամակում մասնակվորապես ասվում է.
«Հարգելի պարոն Սարգսյան
Երեկ ստացա Ձեր` մարտի 25-ի թվակիր նամակը: Դրական եմ գնահատում, որ Դուք վերջապես ուղղակի գրությամբ պատասխանեցիք իմ համալիր առաջարկին: Թեեւ նամակի ընդհանուր ձեւակերպումներում նկատելի են որոշ վիճարկելի փաստարկներ եւ կանխակալ համոզումներ, այդուհանդերձ առաջխաղացում կարելի է համարել հանգամանքը, որ Դուք պատրաստ եք բանակցությունների հիմք ընդունել իմ ներկայացրած փաստաթուղթը:
Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը` հանդիպելու Ձեզ եւ սեղանին դրված համազգային հանգուցալուծումը քննարկելու ցանկացած ժամի ու ցանկացած ձեւաչափով` Ազատության հրապարակում:
Շնորհակալ եմ իմ առողջությամբ մտահոգվելու համար: Անհանգստանալու հարկ չկա, ես միանգամայն առողջ եմ, կազդուրման կարիք չունեմ եւ կարող ենք առանց հետաձգելու իրականացնել մեր աշխատանքային հանդիպումը հանուն Սահմանադրական նոր Հայաստանի:
Եթե ինչ-ինչ պատճառով Ազատության հրապարակը հարմար վայր չդիտեք հանդիպման առումով, ազատ զգացեք կրկին նամակով ներկայացնելու իմ ամբողջական փաստաթղթից բխող` Ձեր բովանդակային առաջարկությունները, որոնք Ձեր նախորդ արձագանքում բացակայում էին»:

YEREVAN.- Leader of Heritage party, former presidential candidate Raffi Hovannisian on Tuesday responded to a letter received from President Serzh Sargsyan.
In his response, Hovannisian said he appreciates president’s response to his proposals, although the letter contains some “general wordings, questionable and biased arguments.”
“I reiterate my willingness to meet with you and discuss the national solution at any time and in any format in Liberty Square. I am thankful for my health concern. There is no need to worry, I am perfectly healthy. I do not need recovery and we can hold a working meeting for the sake of new Constitutional Armenia without delay,” he wrote.
If the president considers Liberty Square an inconvenient place for the meeting, Hoannisian is free to submit proposals which were missing in president’s previous response.