Մի քաղաքացի այս տարվա ապրիլի 9-ին Երեւանի Արաբկիրի ոստիկանություն հաղորդում է տվել հանցագործության մասին, որի շարունակությունը ամենայն հավանականությամբ աղմկոտ է լինելու: Այդ մասին գրում է «Հայկական ժամանակ» թերթը՝ վկայակոչելով ոստիկանության իր աղբյուրներին։
«Ըստ հաղորդման՝ Հայաստանում ստեղծվել է ապօրինի մի ֆինանսական բուրգ, որը քաղաքացիներից խաբեությամբ գումարներ է կորզել ու «սկել»: Այդպիսի մեծ ու փոքր կառույցներ Հայաստանում էլի կան, բայց այս մեկը ստեղծվել եւ ղեկավարվում է ՀՀ բարձրաստիճան մի քանի ոստիկանների կողմից: Կառույցի «շրջանառությունը» եղել է մի քանի միլիոն դոլար:
Երեկ ՀՀ ոստիկանության լրատվական ստորաբաժանումից հաստատեցին, որ մեր նշած հանցագործության մասին հաղորդումը ընդունվել է եւ ուսումնասիրվում է: Այս գործը այնքան աղմկոտ է լինելու եւ այնպիսի անուններ են շոշափվում, որ ոստիկանությունը ամեն ինչ անելու է այն կոծկելու համար: Մանրամասները՝ առաջիկայում»,- գրում է «Հայկական ժամանակը»։

В отделении Полиции ереванского административного района Арабкир 9 апреля был получен сигнал о преступлении, расследование которого будет очень громким. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак», ссылаясь на свои источники в Полиции.
«Согласно полученной информации, в Армении создана незаконная финансовая пирамида, которая обманым путем взяла у граждан деньги и «исчезла». В Армении есть и другие такие большие и маленькие структуры, однако эту создали и ею руководили несколько высокопоставленных сотрудников Полиции. Оборот организации составил несколько млн. драмов.
Вчера в пресс-службе Полиции подтвердили, что сигнал о преступлении был принят, и на данный момент рассматривается. Это дело будет настолько громким и затронет такие имена, что Полиция приложит все усилия, чтобы замять его»,- пишет газета «Айкакан жаманак».