Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Հասմիկ Պողոսյանի հրավերով Իրանի մշակույթի եւ իսլամական առաջնորդման նախարար Սեյեդ Մոհամմադ Հոսեյնիի գլխավորած պատվիրակությունը պատասխան այցով 2013 թ. ապրիլի 18-20-ին կլինի Հայաստանում:
Հայաստանի մշակույթի նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում նախատեսվում է «Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարության եւ Իրանի Իսլամական Հանրապետության մշակույթի եւ իսլամական առաջնորդման նախարարության միջեւ 2013-2016 թթ. /1391-1394 թթ./ մշակույթի եւ արվեստի բնագավառներում համագործակցության մասին» գործնական ծրագրի ստորագրումը:
Այցի շրջանակում բարձաստիճան հյուրը կհանդիպի Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի, ՀՀ փոխվարչապետ, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնակատար` Արմեն Գեւորգյանի, ՀՀ մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Հասմիկ Պողոսյանի եւ Սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանի հետ:
Հայաստան այցի ծրագրով նախատեսվում են նաեւ այցելություններ Էջմիածին, Զվարթնոց, Գառնի, Գեղարդ վանական համալիր, Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի ինստիտուտ Մատենադարան, Երեւանի Կապույտ մզկիթ եւ այլն:

По приглашению и.о. министра культуры Армении Асмик Погосян 18-20 апреля в Ереване будет находиться возглавляемая министром культуры и исламского руководства Ирана Сеедом Мохаммадом Хосейнии делегация.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе Министерства культуры Армении, в ходе визита предусматривается подписание программы по сотрудничеству между министерствами культуры Армении и Ирана на 2013-2016 гг.
В рамках визита иранский министр встретится с Католикосом всех армян Гарегином Вторым, вице-премьером, и.о. министра территориального управления Арменом Геворгяном, и.о. министра культуры Асмик Погосян и и.о. министра диаспоры Грануш Акопян.
Иранская делегация посетит также Первопрестольный Св. Эчмиадзин, Звартноц, Гарни, монастырскый комплекс Гегард, Институт древних рукописей имени Месропа Маштоца Матенадаран, Синюю мечеть Еревана.