Ջոխար եւ Տամերլան Ցարնաեւները, որոնք կասկածվում են Բոսթոնի միջազգային մարաթոնի ժամանակ իրականացված ահաբեկչության մեջ, ԱՄՆ տարածքում այլ ահաբեկչություններ էլ էին ծրագրել, հայտարարել է Բոսթոնի ոստիկանության կոմիսար Էդ Դեւիսը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Հիմնվելով հայտնաբերված ապացույցների` պայթուցիկի եւ հրազենի վրա` մենք հիմքեր ունենք կարծելու, որ կասկածյալները պատրաստվում էին հարձակումներ իրականացնել նաեւ այլոց վրա: Այդպես ես կարծում եմ այս պահին»,- ասել է Դեւիսը:
Հիշեցնենք, որ Բոսթոնում ապրիլի 15-ին երկու պայթյուններ էին որոտացել մարաթոնի եզրագծի մոտ: Զոհվել էր երեք մարդ` Չինաստանի մի քաղաքացի եւ երկու ամերիկացիներ, այդ թվում` 8-ամյա մի տղա:

Братья Джохар и Тамерлан Царнаевы, подозреваемые в причастности к теракту во время международного марафона в Бостоне, вероятно, планировали совершить и другие теракты на территории США, об этом заявил комиссар полиции Бостона Эд Дэвис, пишет РИА Новости.
«У нас есть повод думать, основываясь на найденных доказательствах — взрывчатке и огнестрельном оружии, — что они (подозреваемые) собирались совершить нападения на других людей. Так я считаю в настоящий момент», — заявил Дэвис.
Напомним, что два взрыва с интервалом в 12 секунд прогремели в Бостоне 15 апреля на финише международного марафона. Погибли три человека: гражданка Китая и два американца, один из которых — восьмилетний ребенок.