Հայաստանի տոտալ հայաթափման պայմաններում Տիգրան Սարգսյանին թողնել վարչապետ՝ նշանակում է արհամարհել ժողովրդին: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 22-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՍԴՀԿ (ընդդիմադիր) անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը՝ հավելելով. «Իհարկե, ժողովուրդն արհամարհված է կարտոֆիլային ու խիարի երկրում, որտեղ խիարը ժողովրդի համար թարս է բուսնում: Հուսամ՝ մի օր էլ իրենց համար թարս կբուսնի»:
Նրա կարծիքով՝ Սերժ Սարգսյանը վարչապետին վերանշանակել է այն պատճառով, որ քննադատության սլաքն ուղղվի վերջինիս դեմ։ Եղիազարյանը նշեց, որ Տիգրան Սարգսյանն այն «տղայիկն է, որին կարող է հարվածել թե’ իրենց ընդդիմադիր կոչող ընդդիմությունը, թե’ քազաքացիները, թե’ լրագրողները», եւ այդպես բոլորի ուշադրության կենտրոնում կլինի Տիգրան Սարգսյանը, որովհետեւ նա բազում սխալներ է թույլ տալու։
Առկա խնդիրները լուծելու համար Գուրգեն Եղիազարյանը Տիգրան Սարգսյանին խորհուրդ է տալիս ինքնասպանություն գործել, դա ամենակարճ ճանապարհն է խնդիրները լուծելու համար, այլապես «ժողովուրդը պրծում չունի»։

YEREVAN. – Under the conditions of Armenia becoming devoid of its population, leaving Tigran Sargsyan as Prime Minister means disregarding the people. Gurgen Yeghiazaryan, a member of the opposition wing of the Social-Democratic Hnchakyan Party (SDHP), said this during a press conference on Monday.
“The people certainly are disregarded,” Yeghiazaryan added.
In his view, President Serzh Sargsyan reappointed the PM so that the criticisms would be aimed at Tigran Sargsyan and, as a result, the latter will be at the center of everyone’s attention, since he will make numerous mistakes.
To solve the current problems, Gurgen Yeghiazaryan advised Tigran Sargsyan to commit suicide because, as per Yeghiazaryan, this is the shortest way to solve the problems in Armenia.