Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ ապրիլի 23-ին, ստորագրել է հրամանագիր Լեւոն Մնացականյանին ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։ Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Լեւոն Մնացականյանը նշանակվել է ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ՝ մինչեւ 2017 թվականի հուլիսի 12-ը պաշտոնավարման ժամկետով։
Նույն օրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի`վաղաժամկետ դադարեցվել են ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանի լիազորությունները՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։ Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Հակոբ Ղահրամանյանը նշանակվել է ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար։

STEPANAKERT.-  President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a decree on releasing Levon Mnacakanyan form the post of NKR minister of industrial infrastructures upon his own application.
According to another Presidential decree Levon Mnacakanyan was appointed chairman of the NKR State Commission on regulating public services and economic competition with term of office expiring on July 12, 2017, NKR presidential press service.
On the same day President Sahakyan signed a decree on pre-term suspension of the term of office Hakob Ghahramanyan, chairman of the NKR Commission on regulating public services and economic competition upon his own application.
According to another Presidential decree Hakob Ghahramanyan was appointed NKR minister of industrial infrastructures.