Google ընկերությունը ներկայացրել Timelapse նախագիծը, որը թույլ է տալիս տեսնել փոփոխությունները Երկրի որոշ տարածքներում վերջին 28 տարվա փոփոխությունները: Այդ մասին ասվում է Google-ի պաշտոնական բլոգում:
Փոփոխությունները տեսանելի են HTML5 ձեւաչափով ինտերակտիվ պատկերների շնորհիվ: Դա լուսանկարների անիմացիա է` արված ժամանակագրական  կարգով: Լուսանկարներն արվել են Landsat արբանյակներով 1984-2012 թվականներին:
Այժմ նախագծի շրջանակներում հասանելի են միայն 8 լուսանկարներ: Առայժմ հայտնի չէ` արդյոք նորերը կավելացվեն, թե ոչ, հայտնում է «Օբոզրեւատելը»:
Timelapse-ի վրա աշխատանքը սկսվել է  2009թ.: նախագծի շրջանակներում Google-ը համագործակցել է ԱՄՆ Երկրաբանական վարչության, Time հանդեսի եւ Կարնեգի-Մելոն համալսարանի հետ, մշակվել են ավելի քան 2 մլրդ արբանյակային լուսանկարներ:

Компания Google представила проект Timelapse, позволяющий увидеть изменения в облике некоторых регионов Земли на протяжении последних 28 лет. Об этом сообщается в официальном блоге Google.
Изменения видны благодаря интерактивным изображениям в формате HTML5. Это анимация снимков региона, выставленных в хронологическом порядке. Снимки были сделаны спутниками Landsat в период с 1984 по 2012 годы.
Сейчас в рамках проекта доступны всего восемь изображений. При этом, будут ли добавлены новые, пока неизвестно, сообщает «Обозреватель».
Работа над Timelapse началась в 2009 году. В рамках проекта компания Google сотрудничала с Геологическим управлением США, NASA, журналом Time и Университетом Карнеги-Меллон. Для создания интерактивных изображений в компании просмотрели более 2 млрд спутниковых фотографий.