Ֆաբրիկայի փլուզման նոր դեպք է գրանցվել, այս անգամ կամբոջայում: բարեբախտաբար զոհեր չկան, սակայն 24 մարդ վիրավորվել է:
Փլուզվել է կարի ֆաբրիկայի կցակառույցը, որը բանվորներն օգտագործում էին որպես խոհանոց: Դեպքը տեղի է ունեցել առավոտյան ընդմիջման ժամանակ, երբ շատերը նախաճաշում էին: 24 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է ստացել:
NDTV հեռուստաալիքի փոխանցմամբ, ֆաբրիկան կառավարվում էր չինական Top World ընկերության կողմից: Միջադեպից հետո բոլոր տուժածներին հանել են եւ տեղափոխել հիվանդանոցներ:
Ըստ բանվորների, խոհանոցի մերձակայքում էքսկավատորը հող էր հավասարեցնում, եւ հավանաբար մեքենան է փլուզման պատճառը; ֆաբրիկայում ընդամենն աշխատումէ  800 մարդ:
Հիշեցնենք, որ Բանգլադեշում ապրիլի 24-ին սարսափելի փլուզում էր եղել, որի հետեւանքով զոհվել էր հազարից ավելի մարդ:

Новый случай обрушения фабрики: на этот раз инцидент произошел в Камбодже. К счастью обошлось без жертв, но травмы получили 24 работника.
Небольшая пристройка здания швейной фабрики обрушилась в столице Камбоджи 20 мая. Работники предприятия использовали ее как кухню. Случилось это утром во время перерыва, многие люди как раз завтракали. В результате 24 человека получили травмы.
Как передает телеканал NTD, фабрика управляется китайской фирмой Top World. Она сообщает, что погибших нет. После инцидента всех пострадавших извлекли из-под завалов и доставили в две больницы города.
По словам работников, возле кухни выравнивал землю экскаватор. Возможно, он захватил часть кухни, поэтому она обвалилась в воду. Всего на фабрике работает около 800 человек.
Напомним, страшная трагедия произошла 24 апреля в пригороде столицы Бангладеш Дакки. Обрушившееся здание, в котором находилось несколько предприятий, погребло под руинами более тысячи человек.