Մայիսի 25-ին Արզնիի ուսումնական օդանավակայանում կայանալիք «Անօդաչու թռչող սարքեր» մրցույթի եզրափակիչ փուլը հետաձգվում է մի քանի տեխնիկական թույլտվությունների բացակայության պատճառով: Այդ մասին տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից:
Ուսումնական օդանավակայանը հանդիսանում է ռազմական օբյեկտ, ուստի այնտեղ յուրաքանչյուր միջոցառում անցկացնելու համար անհրաժեշտ է ստանալ մի շարք տեխնիկական թույլտվություններ` անվտանգության ապահովման, ռադիոկապի օգտագործման եւ այլ խնդիրների լուծման հետ կապված:
Ներկա դրությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարության կողմից դեռեւս չեն ստացվել անհրաժեշտ թույլտվությունները, ինչի պատճառով էլ մրցույթը նախնական հետաձգվում է մինչ հունիսի 2-ը:

Финал конкурса «Беспилотные летательные аппараты», который должен был состояться 25 мая в учебном аэропорту Арзни, откладывается по причине отсутствия нескольких технических разрешений. Об этом сообщили Новости Армении – NEWS.am в Союзе предприятий информационных технологий.
Учебный аэропорт является военным объектом, а потому для проведения там любых мероприятий необходимо получить ряд технических разрешений в связи с обеспечением безопасности, использованием радиосвязи и решением других проблем. На данный момент Министерство обороны Армении все еще не выдало все необходимые разрешения, поэтому конкурс предварительно откладывается до 2 июня.