Լոս Անջելեսի կրթության վարչությունը բոլոր աշակերտների համար iPad-ներ է գնում: Դպրոցական դասագրքերի փոխարինումը պլանշետներով կշարունակվի մի քանի տարի:
Վարչությունն արդեն հավանություն տվել է iPad-ների առաջին խմբաքանակը գնելուն, որը կազմում է 30 միլիոն դոլար: Apple-ում հայտնել են, որ առաջին խմբաքանակը կունենա 31 հազար պլանշետ:
Associated Press-ի տեղեկացմամբ՝ Apple-ի արտադրանքն այլ մոդելներից ավելի լավ է համապատասխանում դասերին եւ ավելի էժան է:
ԱՄՆ-ի դպրոցներում կիրառվում են մինչեւ 10 միլիոն iPad-ներ: Երբ պլանշետներ ունենան Լոս Աջելեսի բոլոր 640 հազար աշակերտները, քաղաքը կդառնա երկրի խոշորագույն դպրոցական տարածքը, որտեղ էլեկտրոնային դասագրքեր են ներմուծվել, գրում է lenta.ru-ն:
Դասագրքերը էլեկտրոնայիններով փոխարինելու գաղափարը շատ էր հրապուրում Apple-ի հիմնադիր Սթիվ Ջոբսին: Նա հուսով էր, որ շնորհիվ iPad-ի` դասագրքերն իսպառ կանհետանան:

Управление образования Лос-Анджелеса закупает для всех учащихся планшеты iPad. Проект по замене школьных учебников планшетами займет несколько лет.
Ведомство уже одобрило закупку первой партии iPad на сумму $30 миллионов. Как сообщили в компании Apple, первая поставка будет состоять из примерно 31 тысячи планшетов.
Как пишет Associated Press, оказалось, что продукция Apple отвечает требованиям учебного процесса лучше других моделей и при этом стоит дешевле.
Всего в школах США используется до 10 миллионов iPad. Когда планшеты появятся у всех 640 тысяч учащихся Лос-Анджелеса от детского сада до 12-го класса, город станет крупнейшим школьным округом страны, где введены электронные учебники, пишет «Лента.Ру».
Идея замены бумажных книг для школьников электронными очень привлекала основателя Apple Стива Джобса. Он надеялся, что благодаря появлению iPad учебники отомрут вовсе.