ԱՄՆ-ի ոստիկանությունը հետաքննում է ավտոլցակայանում տեղի ունեցած սպանությունը: Նախնական տվյալներով՝ հրացանով զինված, մուգ մաշկով կին վարորդը սպանել է իր հանդեպ ոտնձգությունների դիմած տղամարդուն: Դրանից հետո կինը սառնասրտորեն բջջային հեռախոսով լուսանկարել է դիակը:
Հանցագործությունը կատարվել է նախորդ կիրակի՝ ժամը 18:30-ին, Հյուսթոնի հարավային մասում գտնվող Gulf ընկերությունում: Կասկածյալն արդեն ձերբակալվել է եւ ցուցմունք է տալիս, գրում է KTRK-TV-ն:
Ոստիկանության տվյալներով՝ կինը լիցքավորում էր մեքենան, երբ նրան է մոտեցել 58-ամյա Լյուիս Դենիելը՝ անձրեւանոցը ձեռքին: Նա անվայել առաջարկ է արել, ինչն էլ վեճի պատճառ է դարձել, հայտնում է NEWSru.com-ը:
Կինը փորձել է խուսափել վեճից եւ խնդրել է  հանգիստ թողնել իրեն, բայց տարեց տղամարդը չի հանգստացել, անգամ հարվածել է կնոջը:

Полиция США проводит расследование по факту убийства, совершенного на автозаправочной станции. По предварительным данным, вооруженная винтовкой темнокожая автомобилистка расстреляла мужчину, который сексуально домогался ее. После этого женщина хладнокровно сняла мертвое тело на камеру своего мобильника.
Преступление было совершено в минувшее воскресенье в 18:30 на автозаправке компании Gulf, расположенной в южной части Хьюстона. Подозреваемая уже задержана полицией и дает показания, сообщает KTRK-TV.
По данным полиции, женщина заправляла горючим свой автомобиль, когда к ней подошел 58-летний Льюис Дэниел с зонтиком в руках. Он сделал ей непристойное предложение, что и стало поводом для ссоры, передает NEWSru.com.
Автомобилистка, одетая в камуфляжные шорты и белую футболку, пыталась избежать конфликта и несколько раз просила оставить ее в покое. Но пожилой мужчина не унимался, замахивался на женщину зонтиком и даже ударил ее.