Էլեկտրոնիկայի հարավկորեական առաջատար արտադրող Samsung Electronics-ի գործարանում չորեքշաբթի օրը հրդեհ է բռնկվել, հաղորդել է «Ռենհապ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով հակահրդեհային ծառայությունները:
Գործակալության տվյալներով՝ հրդեհը սկսվել է գործարանի արտադրական գծերից մեկում, որը տեղակայված է Սեուլից 40կմ հեռավորությամբ: Հրդեհի չեզոքացման աշխատանքներին մասնակցել է 15 հրշեջ հաշվարկ: Կրակը հաջողվել է չեզոքացնել դրա առաջացումից մոտ կես ժամ անց:
Ներկայումս տուժածների մասին հստակ տեղեկություններ չկան: Վնասի չափն ու հրդեհի առաջացման պատճառները պարզվում են, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Strategy Analytics գործակալության տվյալներով՝ 2013թ առաջին եռամսյակի տվյալներով՝ ընկերությունը աշխարհում սմարթֆոնների վաճառքի առաջատարն է:

Возгорание произошло в среду на заводе ведущего южнокорейского производителя электроники — компании Samsung Electronics, сообщило агентство «Ренхап» со ссылкой на противопожарные службы.
По данным агентства, пожар начался на одной из производственных линий завода, расположенного в 40 километрах от Сеула, в 12:36.В тушении пожара участвовало 15 пожарных расчетов. Возгорание удалось потушить примерно через 30 минут после возникновения пожара.
К настоящему времени точной информации о пострадавших не поступало. Размер ущерба, а также причина возгорания устанавливается, передает РИА Новости
Samsung Electronics является одной из крупнейших в мире компаний-производителей полупроводников, телекоммуникационного оборудования, карт памяти, мобильных телефонов, жидкокристаллических дисплеев и мониторов. По версии исследовательского агентства Strategy Analytics, компания была названа крупнейшим продавцом смартфонов в мире по итогам первого квартала 2013 года.