Մոտ 300 մարդ է տուժել Իրանում այս գիշեր նշվող «կրակի պաշտամունքի տոնին»:
Ինչպես հաղորդում է Fars գործակալությունը, վկայակոչելով «Շտապօգնության» տվյալները. 202 մարդ հոսպիտալացվել է, մնացածներին օգնությունը ցուցաբերվել է տեղում:
Հրշեջ ծառայության տվյալներով, Թեհրանում հանգցվել է 224 հրդեհ: Վառվել են 15 տրանսպորտային միջոցներ, ավելի քան 4 տասնյակ աղբարկղեր, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Թեհրանում անվտանգության ուժեղացված միջոցներ են ձեռնարկվել, մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցներում պարեկություն են անում ոստիկանության եւ հատուկ ուժերի ստորաբաժանումները: Isna գործակալության տվյալներով, ձերբակալվել են 50 օրինախախտներ:
Պաշտոնական աղբյուրները չեն հաղորդում ոստիկանության եւ ընդդիմության կողմնակիցների բախումների մասին, որոնք հայտարարել էին տոնը բողոքի հերթական ակցիայի համար օգտագործելու մտադրության մասին: Միեւնույն ժամանակ, ինչպես գրում է Guardian-ը՝ վկայակոչելով Al Arabiya հեռուստաալիքը, տոնի ժամանակ ընդդիմադիրներին հաջողվել է վառել Մահմուդ Ահմադինեջադի եւ այաթոլլա Ալի Համենեիի մի քանի նկարներ:
Տոնը, որ իրանցիները նշել են այս գիշեր, կոչվում է «չարշամբե սուրի», ինչը թարգմանաբար նշանակում է «կարմիր չորեքշաբթի»:

Около 300 человек пострадали в Иране в ходе отмечавшегося этой ночью «праздника поклонения огню».
Как сообщает агентство Fars со ссылкой на данные службы «Скорой помощи», 202 человека были госпитализированы, остальным помощь была оказана на месте.
По данным пожарной службы, в Тегеране были потушены 224 пожара. Сгорели 15 транспортных средств, более четырех десятков мусорных контейнеров, передает ИТАР-ТАСС.
В Тегеране были приняты повышенные меры безопасности, центральные улицы столицы патрулировали подразделения полиции и спецназа. По сведениям агентства Isna, были задержаны около 50 нарушителей общественного порядка
Официальные источники не сообщают о каких-либо столкновениях полицейских со сторонниками оппозиции, которые заявили о намерении использовать праздник для проведения очередной акции протеста. Между тем, как пишет Guardian , со ссылкой на телеканал Al Arabiya, во время праздника оппозиционерам удалось сжечь несколько изображений президента Ирана Махмуда Ахмадинеджада и аятоллы Али Хаменеи.
Праздник, который отмечали этой ночью иранцы, называется «чаршамбе сури», что в переводе с персидского означает «красная среда». Он приходится на ночь со вторника на среду последней недели иранского года, который завершится 21 марта.