Դեպի Մարս անվերադարձ թռիչքների պատրաստ է արդեն 165 հազար մարդ: Այս մասին հաղորդվում է Mars One նախագծի կայքում:
Ըստ եղած տեղեկությունների՝ նրանցից 140 հազարը օտարերկրացիներ են: Ամենամեծ թիվը կազմում են ամերիկացիները, չինացիները, բրազիլացիները, հնդուսները, ռուսները, բրիտանացիները, մեքսիկացիները, կանադացիները:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ նախագծին մասնակցելու հայտերի թիվը գերազանցել է 100 հազարը, հիշեցնում է «Gazeta.Ru»-ն:
Ըստ ծրագիրը նախաձեռնողների, առաջին բնակիչները պետք է Մարսում լինեն մեկնարկից 10 տարի անց: Մինչեւ 2015-ի հուլիս կընտրվեն 24 թեկնածուներ, որոնք 7 տարիների ընթացքում կպատրաստվեն թռիչքին:

В безвозвратный полет на Марс хотят отправиться уже более 165 тыс. человек. Об этом сообщается на сайте проекта Mars One.
По имеющейся информации, среди них представители 140 разных стран. Самый большой процент зарегистрировавшихся — американцы, китайцы, бразильцы, индусы, русские, британцы, мексиканцы и канадцы.
Ранее сообщалось, что количество заявок на участие в проекте перевалило за 100 тыс, напоминает «Газета.Ru».
Согласно планам учредителей программы, первые жители должны оказаться на Марсе через десять лет после старта проекта - 22 апреля 2023 года. К июлю 2015 года будут отобраны 24 кандидата, которые на протяжении 7 лет будут готовиться к полету в командах по четыре человека.