«Ծածկած շուկայի» մոտ այսօր հավաքվել էին հիմնականում գործարար պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին աջակցողները, որոնք նախորդ օրերի համեմատ մոտ երեք անգամ ավելի էին (ֆոտոռեպորտաժ):
Չնայած ակտիվիստները փոքրաթիվ էին եւ սուսուփուս կանգնած էին, գործարարի կողմնակիցներն անդադար գոռում էին, հայհոյում ու անպատվում, իրենց խոսքով «կեղծ ընդդիմադիրներին»: Երիտասարդ կանանցից մեկը, որը ներկայանում էր որպես տարածքի բնակիչ, կարծելով, թե NEWS.am-ի թղթակիցը «իրենցից» մեկն է, «սիրտը բացել է». «Կարո՞ղ ա իմանաս, կարա՞նք գնանք արդեն: Ինձ ժամ չեն ասել: Բայց արդեն ճղվեցի գոռալով, ես իմ չափը գոռացել եմ»: Թղթակցի հարցին, թե որտեղ է աշխատում, կինը պատասխանել է. «Բանգլադեշի Կայզերում»: Հետո տրտնջալով ավելացրել է, թե անհամբեր սպասում է երկրորդ հերթափոխին. «Չորսից հետո նոր մարդիկ են գալու»:
Ինչպես ավելի հայտնել էր NEWS.am-ը, «Ազատագրենք հուշարձանը օլիգարխից» նախաձեռնող խումբը տարածել էր հաղորդագրություն, որում տեղեկացնում էր, որ «Սամվել Ալեքսանյանը հրահանգել է իր բոլոր հիմնարկների աշխատողներին սեպտեմբերի 2-ին, ժամը 12.00-ին լինել «Փակ շուկայի» տարածքում»:
Այս պահին շուկայի տարածքում միայն Սամվել Ալեքսանյանի կողմնակիցներն են: Նրանց ակցիան համակարգողները ջուր եւ հյութ են բաժանել: Մասնակիցները առանձին-առանձին հեռանում են տարածքից, հավաքվում ու 15 րոպե անց խմբով վերադառնում՝ ձեւացնելով, թե նոր խմբեր են միանում իրենց:

У Крытого рынка Еревана собрались сторонники бизнесмена и депутата Самвела Алексаняна (фоторепортаж). Хотя активистов было мало, и они стояли молча, сторонники бизнесмена непрерывно кричали, матерились и оскорбляли, как они выражались, «ложных оппозиционеров».
Одна из молодых женщин, подумав, что корреспондент Новости Армении - NEWS.am «одна из своих», разоткровенничалась: «Может, знаешь, можно уже уходить? Мне о времени не говорили. Но уже надорвалась от крика, я уже свое откричала». На вопрос корреспондента, где она работает, женщина ответила: «В «Кайзере» Бангладеша» (Бангладеш – бытовое название Юго-Западного массива Еревана, - ред.). Затем, сетуя, добавила, что нетерпеливо ждет второй смены: «После четырех придут новые люди».
Как ранее сообщало Новости Армении - NEWS.am, инициативная группа «Освободим памятник от олигарха» распространила заявление, в котором сообщалось, что «Самвел Алексанян приказал сотрудникам всех своих предприятий 2-го сентября в 12.00 часов быть на территории Крытого рынка».
В данный момент там находятся только сторонники Алексаняна. Координаторы акции раздали им воду и соки. Участники разрозненно уходят с территории, собираются и через 15 минут группой возвращаются, делая вид, что к ним присоединяются новые люди.