«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Երեւանյան հեռախոսակապի հարյուրամյակին նվիրված «Հեռախոսակապը սերունդների կյանքում» խորագրով մրցույթի մեկնարկի մասին:
Երեւանյան հեռախոսակապի հարյուրամյա պատմության շրջանակում մրցույթը հայտարարվում է երեք անվանակարգում` լուսանկար, էսսէ եւ կարճ պատմվածք:
«Մենք հպարտ ենք, որ հանդիսանում ենք Հայաստանի հեռախոսակապի պատմության զարգացման սերնդե սերունդ փոխանցողը եւ որ «ԱրմենՏել» ընկերության գործունեության շնորհիվ հանրապետության լարային ողջ ենթակառուցվածքը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին, իսկ Երեւանի հեռախոսային ցանցն ամբողջովին թվայնացված է: Համոզված եմ, որ ֆիքսված հեռախոսակապին նվիրված մրցույթը մեծ հետաքրքություն կառաջացնի երիտասարդության շրջանում, քանի որ սա հիանալի հնարավորություն է յուրովի ներկայացնել մայրաքաղաքի հեռախոսակապի զարգացման պատմությունը եւ կիսվել մեզ հետ հետաքրքիր եւ ուշագրավ դեպքերով: Իսկ մենք կօգնենք մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը եւ կշարունակենք խրախուսել նրանց, ովքեր իրենց սեփական ուժերով հասնում են հաջողության», - նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել 18 տարին լրացած այն ՀՀ քաղաքացիներն, ովքեր բնակվում են Հայաստանում: Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչեւ 2013թ-ի հոկտեմբերի 18-ը հեղինակային աշխատանքներն ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային փոստին: Յուրաքանչյուր աշխատանքին կից պետք է նշվի հեղինակի անուն/ազգանուն/հայրանուն, բնակության հասցեն եւ կոնտակտային հեռախոսահամարները: Երեւանյան հեռախոսակապի հարյուրամյակին նվիրված «Հեռախոսակապը սերունդների կյանքում» խորագրով մրցույթին ներկայացված աշխատանքները պետք է համապատասխանեն մրցույթի թեմային:
Մրցույթի հանձնաժողովի անդամների կողմից յուրաքանչյուր անվանակարգում ամենաշատ միավորներ հավաքած աշխատանքի հեղինակները «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից կպարգեւատրվեն Samsung Galaxy Tab3 10,1(P5200) պլանշետներով: Յուրաքանչյուր անվանակարգում հանձնաժողովի կողմից հավանության արժանացած առաջին երեք մասնակիցների աշխատանքները կտեղադրվեն Facebook սոցիալական ցանցի https://www.facebook.com/beeline.am հասցեում գտնվող Beeline Armenia խմբի պաշտոնական էջում: Այն աշխատանքը, որը կայանալիք քվեարկության արդյունքում կարժանանա ֆեյսբուքի երկրպագուների համակրանքին, կստանա հատուկ մրցանակ: Եզրափակիչ դուրս եկած մնացած աշխատանքների հեղինակները կստանան արժեքավոր մրցանակներ «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից:

ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о старте конкурса «Телефонная связь в жизни поколений», который приурочен к столетию городской телефонной связи Еревана. Конкурс проводится в трех номинациях: «Фотография», «Эссе» и «Короткий рассказ», сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе компании.
«Мы гордимся тем, что являемся хранителями истории развития телефонной связи в Армении и что, благодаря деятельности компании «АрменТел», вся проводная инфраструктура в Армении соответствует самым современным международным стандартам, а ереванская телефонная сеть полностью оцифрована. Уверен, что конкурс, посвященный юбилею городской связи Еревана, даст возможность молодежи приобщиться к истории развития связи и поделиться с нами своими мыслями и впечатлениями. А мы, в свою очередь, поможем людям изменить свою жизнь к лучшему и продолжим поддерживать тех, кто своими силами стремится достичь успеха», — отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
Принять участие в конкурсе могут совершеннолетние граждане РА, живущие на территории Армении. Для этого нужно до 18 октября 2013 года отправить авторские работы на электронный адрес [email protected]. В письме необходимо указать фамилию, имя, отчество, место жительства и контактный номер конкурсанта. Работы должны соответствовать теме конкурса «Телефонная связь в жизни поколений», который приурочен к столетию городской телефонной связи Еревана.
Авторы работ, получивших наивысшую оценку авторитетного жюри для каждой из номинаций, получат приз от компании «АрменТел» - планшет Samsung Galaxy Tab3 10,1 (P5200). По решению жюри еще по три работы из каждой номинации будут размещены на официальной странице Beeline Armenia в социальной сети Facebook - https://www.facebook.com/beeline.am
Работа, которая больше всего понравится подписчикам страницы Beeline Armenia в социальной сети Facebook, получит специальный приз, а авторы всех работ, вышедших в финал и размещенных на официальной странице компании «АрменТел» в социальной сети Facebook, получат ценные призы от компании «АрменТел». Дополнительную информацию о конкурсе можно получить на сайте www.beeline.am или на официальной странице Beeline Armenia в социальной сети Facebook