Հայաստանի սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն, այսօր՝ հոկտեմբերի 22-ին, ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի դեպան Մոհամմադ Ռեյիսին եւ նրա հետ քննարկել հայ-իրանական համատեղ ֆիլմ ստեղծելու եւ երկկողմանի հետաքրքրություններ ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր:
Նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեսպան Ռեյիսիի խոսքով՝ հայ-իրանական հարաբերություններում կարեւոր դերակատարում է ունեցել եւ ունենում է Իրանի հայ համայնքը, որն ունի դարերի պատմություն եւ հայ-իրանական բարեկամության լավագույն ապացույցներից է: Հայ-իրանական փոխադարձ կապերը ունեն կառուցողական բնույթ եւ զարգանում են բոլոր բնագավառներում:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին երկու երկրների միջեւ ջերմ գործակցության եւ կապերի խորացմանն ուղղված աշխատանքների, ինչպես նաեւ Իրանի հայ համայնքի նկատմամբ դրսեւորած ուշադրության համար:

The interlocutors discussed the plan toward shooting an Armenian-Iranian joint film, and several other matters of mutual interest.
In Ambassador Reisi’s words, the Armenian community in Iran plays an important role in Armenian-Iranian relations, informs the Armenian Ministry of Diaspora press service. As per the diplomat, the Armenian-Iranian mutual ties are constructive and they are developing.
In turn Hakobyan thanked the ambassador for the activities toward interaction and deepening the ties between the two countries, and for the attention toward the Iranian-Armenian community.