Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հերքել է Իրանի դեսպանի խոսքերն այն մասին, որ Իրանը պատրաստ է նվազեցնել Հայաստան մատակարարվող գազի գինը:
Ելույթ ունենալով այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ՝ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարել է, որ, հակառակը, վերջինե երեք տարիների պրակտիկան ցույց է տալիս, որ Իրանը ձգտում է վերանայել Էլեկտրաէներգիայի դիմաց գազի մատակարարման պայմանագիրն ու բարձրացնել սակագինը:
«Այլ հաղորդագրություն մենք չենք ստացել: Դա ավելի շուտ պետք է դիտարկել որպես դիվանագիտական թյուրիմացություն: Նման բան լինում է եւ դա չպետք է մթագնի Իրանի հետ մեր հարաբերությունները»,-ընդգծել է վարչապետը:

YEREVAN. – Armenian PM Tigran Sargsyan dismissed reports assigned to Iranian ambassador on Iran’s willingness to reduce price for gas supplied to Armenia.
Speaking at a press conference on Friday, Tigran Sargsyan said that on the contrary, the last three years show that Iran is seeking to revise the agreement on exchange of gas for electricity and raise gas prices.
“We have not received other messages. It should be rather considered as a diplomatic misunderstanding. Such things happen, and it should not overshadow our good relations with Iran,” PM said.