Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի մոտ անհայտ անձինք կրակ են բացել ՆԳՆ Ներքին զորքերի մարտիկների ուղղությամբ, սակայն ոչ ոք չի վիրավորվել: Այս մասին հայտնել են ՆԳՆ Ներքին զորքերից:
Իրավապահները հայտնել են, որ այն պահին, երբ Ներքին զորքերը շղթա կազմած կանգնած են եղել խորհրդարանի մոտ, անհայտ վայրից կրակոցներ են հնչել:
«Բարեբախտաբար, իրավապահները հասցրել են միավորվել, սակայն կրակը չի շարունակվել եւ հայտնի չի եղել, որտեղից են դրանք լսվում եւ որտեղ են կրակողները գտնվում: Որոշում է կայացվել թաքնվել խորհրդարանի շենքում: Ոստիկանությունը եւ Ներքին զորքերը խնդրում են իրավիճակը համարժեք ընկալել, ուժայինների կողմից խորհրդարանը գրավելու փորձի մասին խոսք չկա, ինչպես հայտնում են որոշ լրատվամիջոցներ կամ պատգամավորներ»,-ասել են Ներքին զորքերում, հաղորդում է ՈՒՆՆ-ն:
Ավելի վաղ իրավապահները հայտնել էին, որ Կիեւի Ինստիտուսկայա փողոցում շղթա կազմած ոստիկանների ուղղությամբ կրակոցներ են հնչել Կոնսերվատորիայի շենքից: Իրավապահները նահանջել են, քանի որ անզեն են եղել, նրանց օգնության են եկել զինված գործընկերները, որոնք կրակ են բացել:

Возле Верховной Рады Украины неизвестные обстреляли бойцов внутренних войском МВД, однако ранений удалось избежать. Об этом сообщили в ВВ МВД.
Как отметили правоохранители, на тот момент, когда бойцы ВВ стояли кордоном у ВР, неизвестно откуда раздались выстрелы.
«К счастью правоохранители успели сплотиться, пули не смогли помешать им. Однако огонь не открывался, поскольку не было известно, откуда раздавались выстрелы и где находятся стрелки. Поэтому было принято решение укрыться в стенах Парламента, куда правоохранители на время зашли. Сейчас большая просьба от милиции и ВВ МВД в частности - воспринимать ситуацию адекватно, никакой попытки силового захвата правоохранителями парламента, как об этом говорят некоторые СМИ или депутаты - не было», - сказали во внутренних войсках, сообщает УНН
Ранее сообщалось, что на улице Институтской в Киеве в сторону кордона милиции прозвучали выстрелы из толпы протестующих и из здания консерватории. Правоохранители отступили, поскольку были без оружия, а на защиту пришли их вооруженные коллеги, которые открыли огонь для прикрытия отступления.