Քալիֆորնիայի Գլենդել քաղաքում հայ է ձերբակալվել՝ իր տանը հալյուցինոգեն սնկեր աճեցնելու կասկածանքով: Գլենդելի ոստիկանության դետեկտիվները 54-ամյա Ալբերտ Օջանյան-Սակիի բնակարանի խուզարկության օրդեր են ստացել, երբ անանուն գրություն են ստացել, թե տղամարդը զբաղված է մետամֆետամինի վաճառքով:
Glendale NewsPress-ի փոխանցմամբ, խուզարկության արդյունքում նրա տանից 4 մեծ դույլ սնկեր են հայտնաբերել: Շարունակելով խուզարկությունը՝ դետեկտիվները մարիխուանա են գտել, մետամֆետամին, կշեռքներ, պլաստիկե պարկեր, փամփուշտներ եւ 26 հազար դոլար կանխիկ գումար, նաեւ ութ թանկարժեք հեծանիվներ: Բնակարանը չափազանց կեղտոտ է եղել, ամենուր փտած սնունդ է եղել:
Ոստիկանները խնամքի ծառայության աշխատակիցներ են կանչել, որոնք զբաղվելու են բնակարանում ապրող 17-ամյա դեռահասի եւ 13-ամյա, հաշմանդամություն ունեցող աղջկա հարցերով: Ալբերտ Օջանյան-Սակին ձերբակալված է:

В Глендейле арестован армянин по подозрению в выращивании в своей квартире галлюциногенных грибов.
Детективы полиции Глендейла получили разрешение на обыск квартиры 54-летнего Альберта Оджаняна-Саки после того, как получили анонимную записку, в которой было указано, что мужчина занимался продажей метамфетаминов.
В ходе обыска полицейские нашли 4 больших ведра с грибами, сообщает Glendale News-Press.  Продолжив обыск, детективы также нашли марихуану, метамфетимны, весы, пластиковые мешочки, патроны калибра 9 мм и $26 тысяч наличными, а также восемь дорогих велосипедов. Кроме того, квартира была ужасно грязной, повсюду были тараканы и гниющая еда.
Полицейские также вызвали представителей органов опеки, которые займутся 17-летним подростком и 13-летней девочкой- инвалидом, которые также живут в квартире.