Բրիտանացի գիտնականները միջոց են գտել մադագասկարյան լեմուրների փրկության համար:
Նրանց գաղափարներն առավել հետաքրքիր են, երբ մաքսանենգների, անտառատումների ու եւ միայն Մադագասկարում հանդիպող կապիկի այս տեսակների համար օգտակար ռեսուրսների քանակը նկատելիորեն կրճատվում է, հաղորդում է «Gazeta.ru»-ն:
Գիտնականները հայտարարել են, որ անհրաժեշտ է մոտ 7.6 մլն դոլար հատկացնել կղզում գտնվող մի քանի ռեկրացիոն գոտիներին: Հենց այնտեղ կարող են լեմուրներն առանց վտանգի ենթարկվելու բնակվել:
Միեւնույն ժամանակ այս գոտիներում ներդրումները փոխհատուցվում են էկոտուրիստների շնորհիվ, որոնք հաճույքով կգնային տեսնելու լեմուրներին:

Британские ученые нашли способ не дать вымереть мадагаскарским лемурам.
Их идеи особо интересны в свете того, что из-за браконьеров, вырубки лесов и добычи полезных ископаемых популяции этих приматов, встречающихся только на Мадагаскаре, начали стремительно сокращаться, передает Gazeta.ru
Ученые заявили, что необходимо выделить около $7,6 млн на создание по всему острову нескольких рекреационных зон. Именно в них смогли бы, не подвергаясь опасности, обитать лемуры.
В то же время инвестиции в эти зоны окупились бы благодаря экотуристам, которые охотно съездили бы посмотреть на лемуров.