Ես կմասնակցեմ Ուկրաինայի նախագահի ընտրություններին, որոնք նշանակված են մայիսի 25-ին: Այս մասին Խարկովից Կիեւ մեկնելուց առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասել է Ուկրաինայի նախկին վարչապետ Յուլյա Տիմոշենկոն, հայտնում է Liga.net-ը:
«Ես կառաջադրվեմ նախագահի պաշտոնում»,- ասել է նա:
Սպավում է, որ Տիմոշենկոն Անկախության հարապարակ կհասնի 2 ժամ հետո:
Հիշեցնենք, որ Յուլյա Տիմոշենկոն ազատության մեջ է: Երեկ Ուկրաինայի Գերագույն Ռադան ապաքրեականացրել է Ուկրաինայի Քրեական օրենսգրքի այն հոդվածը, ըստ որի՝ 7 տարվա ազտազրկման էր դատապարտվել երկրի նախկին վարչապետ Յուլյա Տիմոշենկոն: Համապատասխան որոշման օգտին քվերակել է 310 ժողովրդական պատգամավոր:

Я буду баллотироваться на пост президента Украины, выборы которого намечены на 25 мая. Об этом в беседе с журналистами сообщила экс-премьер министр Украины Юлия Тимошенко журналистам перед вылетом из Харькова в Киев Liga.net.
«Я буду баллотироваться на пост президента», - сказала она.
Тимошенко ожидают на площади Независимости через 2 часа. Она отправилась в Киев спецрейсом в аэропорт Жуляны.
Напомним, Юлия Тимошенко вышла на свободу. Вчера Верховная Рада Украины декриминализировала статью Уголовного кодекса Украины, по которой была осуждена и приговорена к 7 годам лишения свободы экс-премьер-министр Украины Юлия Тимошенко. За соответствующее решение проголосовали 310 народных депутатов.