Սոչիի ХХII Օլիմպիական խաղերի փակման արարողությունից ժամեր առաջ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը զրուցել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, Պուտինը արարողությունից առաջ զրուցել է նաեւ Բուլղարիայի նախագահ Ռոսեն Պլեւնեիեւի, Սերբիայի վարչապետ Իվիցա Դաչիչի, Կորեայի Հանրապետության կառավարության ղեկավար Չոն Հոն Վոնի եւ Օլիմպիական միջազգային կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախի:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 23-ին Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Ռուսաստան, որտեղ նախատեսվում է հանդիպում ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ:

Президент России Владимир Путин провел беседу с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном до начала церемонии закрытия ХХII Олимпийских зимних игр 2014.
Президент России также побеседовал с президентом Болгарии Росеном Плевнелиевым, премьер-министром Сербии Ивицей Дачичем, главой правительства Республики Корея Чон Хон Воном и президентом Международного олимпийского комитета Томасом Бахом, сообщает пресс-служба Кремля.
Напомним, что, делегация во главе с премьер-министром 23 февраля с официальным визитом вылетела в Россию, где была запланрована встреча Тиграна Саркисяна с премьер-министром России Дмитрием Медведевым.