Բժիշկները հիվանդի մարմնից 42 մարգարիտ են հանել: 2011թ.-ին չինական Խունան-Ցզոու Ֆեն նահանգի 61-ամյա բնակիչը բողոքել էր հիվանդին մեջքի ցավերից ու խորհուրդ ստացել դիմել բժշկի՝ հնագույն բժշկության փորձագետի: Տղամարդը լսել էր ու դիմել էր «հրաշագործին», ով հայտարարել էր՝ ամեն ինչ այնքան վատ է, որ օգնել կարող է միայն մաշկի տակ մարգարիտների տեղադրումը, հաղորդում է Daily Mail-ը:
«Նա ասաց, որ մի փոքր բացվածք կանի մաշկի վրա, կտեղադրի թանկարժեք քարերը, հետո կկարի՝ մարգարիտները թողնելով մարմնում: Ուզում եմ ասել, որ 42 մարգարիտներից հետո ես ինձ բավական լավ էի զգում»,- պատմել է չինացին:
Ճիշտ է, այնուհետ ոչ ավանդական բժշկության սիրահարը զղջացել է, քանի որ ցավեր է զգացել ոչ միայն մեջքում, այլ նաեւ հոդերում, ինչը սահմանափակել է նրա շարժումները: Մտահոգված տղամարդը փորձել է գտնել բժշկին, ով իրեն զարդատուփի է վերածել, սակայն հարեւանները հաղորդել են, որ հեքիմը լքել է նահանգը, հաղորդում է FedPost.ru-ն:
Այդ կերպ Ցզոուին այլեւս ոչիչն չէր մնում անել, քան գնալ հիվանդանոց ու ցնցել նույնիսկ փորձառու բժիշկներին:
Վիրաբույժ Սինգ Վանայի խոսքով՝ բուժման վայրի մեթոդները քայքայել են նրա ոսկորները, այդ թվում նաեւ գոտկատեղի հոդերը, ուստի տղամարդուն վերականգնողական վիրաբուժության կուրս է սպասվում:

Врачи извлекли из тела пациента 42 жемчужины. В 2011-м году 61-летний житель китайский провинции Хунань - Цзоу Фэн - пожаловался соседу на боли в спине и получил от него совет обратиться к врачу- эксперту по древней медицине. Мужчина внял рекомендации и посетил чудо-эскулапа, который заявил: дела пациента настолько плохи, что помочь ему сможет только размещенный под кожей жемчуг, передает Daily Mail.
«Он сказал, что сделает небольшой надрез, вставит в меня драгоценные камни, а потом зашьет рану, оставив жемчужины в теле. Хочу сказать, что сразу после того, как в моем теле появились 42 жемчужины, я почувствовал себя гораздо лучше», - рассказал китаец.
Правда, позже поклонник нетрадиционных способов лечения горько пожалел об обращении к целителю, поскольку у него начала болеть не только спина, но и суставы, что значительно ограничило его подвижность. Обеспокоенный мужчина попытался найти врача, сделавшего из него шкатулку для хранения драгоценностей, но соседи сообщили ему неутешительную новость - лекарь уехал из провинции, передает FedPost.ru.
Таким образом, Цзоу ничего не оставалось, кроме как обратиться в больницу и тем самым шокировать даже опытных врачей.
По словам хирурга Синга Вана, дикие методы лечения разрушили его кости, в том числе тазобедренный сустав, поэтому мужчине предстоит курс реконструктивной хирургии.