Կիեւի Պեչերյան դատարանը Ուկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչին ձերբակալելու որոշում է կայացրել: Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի գլխավոր դատախազի պաշտոնակատար Օլեգ Մախնիցկին, հաղորդում է Censor.net-ը:
«Ստացվել է դատարանի ձերբակալման եւ դատարան բերելու մասին որոշումը»,-հնշել է Մախնիցկին:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Ուկրաինայի ՆԳ նախարարի պաշտոնակատար Արսեն Ավակովը Facebook-ի իր էջում գրել է, որ ՆԳՆ-ն Յանուկովիչի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարել: Հետախուզում է հայտարարվել նաեւ երկրի նախկին գլխավոր դատախազ Վիկտոր Պշոնկայի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 22-ին Ուկրաինայի ժողովրդական պատգամավորները 328 կողմ ձայներով կողմ են քվեարկել Վիկտոր Յանուկովիչի պաշտոնանկության մասին որոշմանը:

Печерский районный суд  Киева вынес постановление о задержании бывшего президента Украины Виктора Януковича. Об этом  заявил и.о. Генерального прокурора Украины Олег Махницкий, передает Цензор.НЕТ.
«Получено постановление суда о задержании и доставке в суд», - заявил Махницкий.
Напомним, накануне, и.о. министра внутренних дел Арсен Аваков своей странице в Facebook написал, Министерство внутренних дел Украины объявило экс-президента Украины Виктора Януковича в розыск. Также объявлен в розыск экс-генпрокурор Виктор Пшонка объявлен в розыск.
Напомним, 22 февраля, народные депутаты Украины 328 голосами «за» поддержали постановление об отставке Президента Украины Виктора Януковича.