Հայաստանի բնակչության ճնշող մեծամասնությունը կողմ է Մաքսային միությանը Հայաստանի ինտեգրմանը: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 26-ին, ԱԺ-ում հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
«Ինչ վերաբերում է Հայաստանի արտաքին քաղաքական կուրսին, ապա մեր ժողովրդի ճնշող մեծամասնությունը աջակցում է այն որոշումներին, որոնք կայացրել է երկրի նախագահը՝ Մաքսային միության անդամակցելու վերաբերյալ: Դրա համար կան շատ օբյեկտիվ պատճառներ»,-ասել է վարչապետը:
Նա Մաքսային միությունը կայուն կառույց է համարել, որն ապացուցել է իր արդյունավետությունը: «Ինտեգրման հաջորդ քայլը Եվրասիական տնտեսական միությունն է, որի հետ միասին 4 ազատություններ կլինեն՝ ապրանքների, ծառայությունների, կապիտալի եւ աշխատուժի տեղաշարժի»,-ընդգծել է նա:

YEREVAN. – The overwhelming majority of Armenian population chooses integration with the Customs Union, Prime Minister Tigran Sargsyan told a briefing in parliament on Wednesday.
“As to foreign policy line, the overwhelming majority of our people supports president's decision on joining Customs Union. There are objective reasons for this,” he told reporters.
The next step of integration, PM said, is Eurasian Economic Union with its four freedoms: movement of goods, services, capital and labor force.