Ոստիկանությունը նոր մանրամասներ է հաղորդել Ծովակ գյուղում տեղի ունեցած միջադեպի մասին: Ոստիկանությունից NEWS.am-ը տեղեկանում է, որ մարտի 22-ին, ժամը 23.05-ին, 1961 թ. ծնված Ջիվան Հ.-ից ոստիկանության Վարդենիսի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը, ժամը 19.00-ի սահմաններում, երբ որդին` 1987 թ. ծնված Վարուժան Հ.-ն, Ծովակ գյուղում իրենց «Բոբակատ Ս-630» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ էր կատարում, 1983 թ. ծնված Արմեն Ա.-ն, 1988 թ. ծնված Ռուբեն Ղ.-ն, 1985 թ. ծնված Աբգար Հ.-ն, 1993 թ. ծնված Դավիթ Բ.-ն և 1970 թ. ծնված Մխիթար Հ.-ն, անհիմն պատճառով, նախապես իրենց հետ վերցրած մետաղյա ձողերով հարձակվել և վնասել են տրակտորը, ինչից հետո Մխիթար Հ.-ն Վարուժան Հ.-ին սպանելու դիտավորությամբ` իր մոտ ապօրինի պահվող «ԱԿ» տիպի 5.45 մմ տրամաչափի ինքնաձիգից մի քանի անգամ կրակոցներ է արձակել նրա ուղղությամբ:
Վարուժան Հ.-ն տրակտորը թողնելով դեպքի վայրում` դիմել է փախուստի: Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104 և 235 հոդվածների հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ Արմեն Ա.-ին, Ռուբեն Ղ.-ին, Աբգար Հ.-ին, Դավիթ Բ.-ին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Մխիթար Հ.-ն ձերբակալված է: Կատարվում է նախաքննություն:
Նշենք, որ NEWS.am-ը ավելի վաղ հայտնել էր դեպքի մասին: Մխիթար Հարությունյանը«Սեւան ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ի Վարդենիսի մասնաճյուղի տնօրենն է:

Полиция Армении представила новые подробности в связи с инцидентом в селе Цовак, одним из главных фигурантов которого стал директор Варденисского филиала Национального парка Севан.
По данным пресс-службы Полиции, около 23 часов 22 марта в полицейское отделение обратился Дживан Г. С его слов, около 19 часов в тот же день его сын Варужан Г (1987 г.р) на тракторе проводил сельскохозяйственные работы. К нему подошли Армен А (1983 г.р), Рубен Г (1988 г.р), Абгар Г (1985 г.р), Давид Б (1993 г.р) и Мхитар Г (1970 г.р). Вооружившись припасенными металлическими прутьями, компания напала и повредила трактор Варужана Г. Затем Мхитар Г. попытался застрелить оппонента из автомата.
Бросив трактор, Варужан скрылся с места происшествия. По факту происшедшего возбуждено уголовное дело по статье 34-104 и 235. Приняты меры для обнаружения остальных участников инцидента.