Ամերիկյան Թենեսի նահանգի Ներկայացուցիչների պալատը մերժել է ադրբեջանամետ ուժերի հեղինակած հայահայկական բանաձեւը՝ հերթական անգամ լուրջ հարված հասցնելով ԼՂՀ-ի անկախությունը կասկածի տակ դնելու՝ Բաքվի ջանքերը: Այս մասին տեղեկացնում է «Asbarez»-ը՝ վկայակոչելով Ամերիկայի արեւելյան շրջանի Հայ դատի գրասենյակին:
Բանաձեւի հիմնական բանախոս Ջո Թոունզը առաջարկել է ընդունել բանաձեւը, սակայն հանձնաժողովում նրա գործընկերներից ոչ ոք չի սատարել նրան: Հանձնաժողովի նախագահ Ռայան Հեյնսը հայտարարել է, որ նախագիծը տապալվել է: Այդ կերպ, Թենեսին դարձել է ամերիկյան չորրորդ նահանգը, որը մերժել է ադրբեջանամետ բանաձեւի նախագիծը:
Հիշեցնենք, որ շուրջ երկու ամիս առաջ նման բանաձեւի նախագծեր էին մերժել նաեւ ամերիկյան Հավայի, Հարավային Դակոտա եւ Վայոմինգ նահանգների օրենսդիր մարմինները: Նման նախագծերը սատարում են ադրբեջանական բռնապետ Իլհամ Ալիեւն ու ԱՄՆ-ում նրա խոսափողները, որոնք փորձում են ճերմակեցնել Ադրբեջանում մարդու իրավունքների հետ կապված մռայլ իրավիճակը:

Ключевой комитет Палаты представителей американского штата Теннесси отклонил проект антиармянской резолюции, инициированной проазербайджанскими силами, нанеся в очередной раз серьезный удар по усилиям Баку подорвать независимость Нагорно-Карабахской Республики. Об этом пишет «Asbarez» со ссылкой на отделение Армянского национального комитета Америки в восточном регионе.
Ведущий поборник данного проекта резолюции Джо Таунз внес предложение о принятии резолюции, однако ни один из его коллег по комитету не поддержал его. Председатель комитета Райан Хейнс заявил, что этот проект провалился. Таким образом, Теннесси стал четвертым штатом, отклонившим проазербайджанский проект резолюции.
Напомним, что менее чем за два месяца подобные проекты резолюции были отклонены законодательными органами американских штатов Гавайи, Южная Дакота и Вайоминг. Эти проекты поддерживаются азербайджанским диктатором Ильхамом Алиевым и его рупорами в США, пытающимися обелить мрачную ситуацию с правами человека в Азербайджане.