«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Խիստ հավաստի աղբյուրների համաձայն, գնալով ամրապնդվում ու լրջանում է նախնական այն որոշումը, որ իշխանության թեկնածուն 2018-ի նախագահական ընտրություններում լինելու է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ում 2017-ի խորհրդարանական ընտրություններից հետո պլանավորում են վարչապետ նշանակել։
Իսկ՝ արդեն նախագահական ընտրություններից հետո վարչապետի պաշտոնում Սերժ Սարգսյանը տեսնում է ինքն իրեն։ Իսկ այդ վարչապետը սպասվող սահմանադրական փոփոխություններից հետո ՝ կունենա ամենալայն լիազորությունները, եւ գործառույթների, եւ լծակների իմաստով կլինի երկրի առաջին դեմքը, ինչպես, օրինակ, Գերմանիայում է։
Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում էլ տեսնում են կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին։ Համենայնդեպս, այս պահին այսպիսին է իշխանության ծրագիրը»։

Во властной верхушке Армении все более склоняются к предварительному решению о том, что преемником Сержа Саргсяна на президентских выборах 2018 года должен стать министр обороны Сейран Оганян, которого, согласно разрабатываемому плану, после парламентских выборов 2017 года назначат премьер-министром. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак», ссылаясь на свои достоверные источники.
«А вот в кресле главы Правительства после президентских выборов Серж Саргсян видит самого себя. Причем в результате намеченных конституционных реформ у премьер-министра будут самые широкие полномочия, он на деле, как в плане выполняемых функций, так и рычагов власти, будет первым лицом в государстве. Самым вероятным претендентом на должность спикера парламента является нынешний министр образования и науки Армен Ашотян. На данный момент планы властей таковы», - отвечает «Айкакан жаманак».