Մոտ ժամանակներս պաշտոնական այցերով Վրաստան կայցելեն Ֆրանսիայի նախագահը, ԵՄ-ի եւ Եվրահանձնաժողովի ղեկավարները, Լեհաստանի վարչապետն ու Դանիայի ԱԳ նախարարը: Այս մասին հայտնել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Գարիբաշվիլին:
Գտնվելով Հաագայում՝ միջուկային անվտանգության հարցերով միջազգային գագաթաժողովին, Գարիբաշվիլին վրացի լրագրողներին ասել է, որ «մայիսին Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը եւ Դանիայի ԱԳ նախարար Մարտին Լիդեգորը կայցելեն Վրաստան»:
«Ապրիլին մեր երկիր կայցելեն Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուկսը, ավելի ուշ Վրստան կայցելեն Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժոզե Մանուել Բարոզուն եւ ԵԽ նախագահ Հերման վան Ռոմպոյը»,-ասել է Վրաստանի վարչապետը՝ հավելելով, որ ԵՄ-ն ակտիվորեն աջակցում է Վրաստանի՝ ԵՄ ինտեգրման գործընթացին, հաղորդում է «Գռուզիա Online»-ը:

В ближайшее время Грузию с официальными визитами посетят президент Франции, руководители ЕС и Еврокомиссии, глава правительства Польши и МИД Дании. Об этом сообщил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили.
Находящийся в Гааге на саммите по ядерной безопасности премьер сказал грузинским журналистам, что «в мае президент Франции Франсуа Олланд и глава МИД Дании Мартин Лидегор совершат визит в Грузию».
«В апреле нашу страну посетит премьер-министр Польши Дональд Туск, позднее в Грузию с визитами прибудут президент Еврокомиссии Жозе Баррозу и председатель ЕС Херман ван Ромпей, по предварительным данным, в июне»,- сообщил Гарибашвили и отметил, что ЕС активно поддерживает процесс интеграции Грузии в ЕС, сообщает Грузия Online.