Ռուսաստանի կազմում ընդգրկված Ղրիմը մարտի 30-ի գիշերն անցել է մոսկովյան ժամանակի. Այստեղ ժամացույցի սլաքները 2 ժամ առաջ են տվել:
«Ղրիմի Հանրապետության պետական խորհրդի 2014թ.-ի մարտի 17-ից որոշման համաձայն՝ մարտի 30-ից հասարակական տրանսպորտի երկաթուղային, ջրային, օդային, միջքաղաքային ավտոմոբիլային շարժումն, ինչպես նաեւ միջքաղաքային հեռախոսային, հեռագրային կապի միջոցները Ղրիմի Հանրապետությունում իրականացվելու Մոսկվայի ժամանակով»,- հետեւում է հաղորդագրությունից:
Ղրիմի առաջին փոխվարչապետ Ռուստամ Թեմիրգալիեւը նշել է, որ Ղրիմում Մոսկվայի ժամանակին անցնելուց հետո բարդություններ չեն առաջանա:
«Որեւէ խնդիր չի լինի: Մեր գնահատականների համաձայն՝ պետք է անցնի հարթ, առանց ֆինանսական կամ այլ կորուստների»,- հայտարարել է նա:
Թերակղզու Մոսկվայի ժամանակին անցնելու վերաբերյալ որոշումը Ղրիմի պետական խորհուրդն ընդունել է մարտի 17-ին՝ նրա կարգավիճակի վերաբերյալ հանրաքվեից մեկ օր անց, երբ բնակիչների ավելի քան 96 տոկոսը կողմ արտահայտվեց Ռուսաստանի կազմի մեջ ընդգրկվելուն՝ որպես դաշնության սուբյեկտ:

Вошедший в состав России Крым в ночь на 30 марта перешел на московское время путем перевода стрелки часов на два часа вперед.
«Согласно постановлению Госсовета Республики Крым от 17 марта 2014 года с 30 марта 2014 года движение железнодорожного, водного, воздушного междугороднего автомобильного транспорта общего пользования, а также работа междугородней телефонной, телеграфной связи на территории Республики Крым осуществляются в соответствии с московским временем», — следует из сообщения.
Первый вице-премьер Крыма Рустам Темиргалиев отметил, что в Крыму не ждут сложностей в связи с переходом на московское время.
«Никаких проблем не будет. Переход, по нашим оценкам, должен пройти гладко и без финансовых и прочих потерь», — заявил он.
Решение ввести на полуострове московское время госсовет Крыма принял 17 марта, на следующий день после референдума о его статусе, на котором более 96 процентов жителей региона высказались за вхождение в состав России в качестве субъекта федерации.