Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մարտի 31-ին, մարտական առաջադրանք կատարելու ժամանակ ականի պայթյունի հետեւանքով մահացու վիրավորում է ստացել 1987թ. ծնված ավագ լեյտենանտ Հարություն Գառնիկի Սաֆարյանը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում Հ. Սաֆարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:  Ըստ աղբյուրի, միջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:

На линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана подорвался на мине и погиб карабахский военнослужащий.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, трагический инцидент произошел 31 марта на опорном пункте одной из воинских частей на южном направлении. Во время выполнения боевого задания на мине подорвался и погиб старший лейтенант Арутюн Гарникович Сафарян, 1987 г.р.
Министерство обороны НКР разделяет боль утраты и выражает глубокие соболезнования семья, родным и сослуживцам Арутюна Сафаряна.