Ռոսօբորոնէքսպորտը և Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարությունը  պայմանագիր են ստորագրել  Т-90С տանկերի համար «Մանգո» կրակոցներ մատակարարելու  և այդ  ռազմամթերքի  լիցենզավորված արտադրության Հնդկաստանի տարածքում կազմակերպելու  մասին:
«Սա  մեքենաշինության գիտա-հետազոտական ինստիտուտի առաջին պայմանագիրն է ռազմամթերքի արտասահմանյան  լիցենզավորված արտադրության կազմակերպման  մասին վերջն քառորդ դարի ընթացքում», - ասված է «Տեխմաշ» կոնցերնի մամուլի ծառայության  հաղորդագրությունում:
«Նշված  նախագծի շրջանակներում  Հնդկաստան կառաքվի 66 հազար  տանկային  կրակոցներ պատրաստվածության  տարբեր աստիճաններում», - հաղորդում է մամուլի ծառայությունը:
«Մանգո» տանկային կրակոցները  նախատեսնված է  տանկերի, ինքնագնած հրետանային  և այլ զրահապատ թիրախների  վրա   կրակելու համար, որոմք ունեն  հզոր զրահապաշտպանություն, հաղորդում է  Ինտերֆաքսը:
Նշվում է,  որ սա երկրորդ  խոշոր պայմանագիրն է  արտասահմանյան լիցենզավորված արտադրության կազմակերպման  մասին, որը կնքվելէ  պետական միջնորդի միջոցով  «Տեխմաշ»-ի կազմում ընդգրկված  ձեռնարկությունների հետ:
2013 թ.  Հորդանանում բացվել է նռնականետերի РПГ-32 մուլտիկալիբրային տեսակի  արտադրություն, որը  մշակվել է НПО «Բազալտ»-ի կողմից: Դրա  հզորությունը  կազմում է  մինչև 60 հազար կրակոց տարվա ընթացքում: Կնքված պայմանագիրը հանդիսանում է  առաջին խոշոր նախագիծը զենքի արտադրությունում  ռուսական  բարձր տեխնոլոգիաների փոխանցման ուղղությամբ:

Рособоронэкспорт и министерство обороны Индии подписали контракт на поставку выстрелов «Манго» для танков Т-90С и организацию лицензионного производства этих боеприпасов на территории Индии.
«Это первый контракт на организацию зарубежного лицензионного производства боеприпасов научно-исследовательского машиностроительного института (НИМИ) за последнюю четверть века», - говорится в сообщении пресс-службы концерна «Техмаш».
«Всего в рамках указанного проекта в Индию будет поставлено 66 тысяч танковых выстрелов в различной степени готовности», - сообщает пресс-служба.
Танковый выстрел «Манго» предназначен для стрельбы по танкам, самоходным артиллерийским установкам и другим бронированным целям, имеющим мощную броневую защиту, сообщает Интерфакс
Как отмечается, это второй крупный контракт на организацию зарубежного лицензионного производства, заключенный через государственного посредника с предприятиями, входящими в «Техмаш».
В 2013 году в Иордании открылось производство гранатометов мультикалиберного типа РПГ-32, разработанных НПО «Базальт». . Его мощность составит до 60 тысяч выстрелов в год. Заключенный контракт стал первым крупным проектом по передаче российских высоких технологий в оружейном производстве.