Ուկրաինան կարող է լրացուցիչ 45 մլն եվրո ստանալ Գերմանիայի կառավարությունից միջոցառումների համար, որոնք թույլ կտան կայունացնել երկրի տնտեսության իրավիճակը: Այս մասին հայտարարել է Գերմանիայի կառավարության ստատս-քարտուղար Ֆրիդրիխ Կիտչելտը՝ գերմանական պատվիրակության հետ Ուկրաինայի տնտեսական զարգացման եւ առեւտրի փոխնախարար Անատոլի Մակսյուտայի հանդիպման ժամանակ: Այս մասին հաղորդում է Ուկրաինայի տնտեսական զարգացման եւ առեւտրի նախարարության մաշտոնական կայքը, փոխանցում է Forbes.ua-ն:
Կիտչելտը հիշեցրել է, որ միջոցների ընդհանուր ծավալը, որն ստացել է Ուկրաինան Գերմանիայի կառավարության հետ համագործակցության ողջ ժամանակահատվածի համար, կազմում է 320 մլն եվրո: Նա կոչ է արել Ուկրաինային առավել ակտիվորեն ու արդյունավետորեն օգտագործել ստացվող միջոցները՝ նշելով, որ ներկայումս 70 մլն եվրո ֆինանսավորում դեռեւս մնում է առանց իրացվելու:

Украина может получить дополнительно 45 миллионов евро от правительства Германии на реализацию мероприятий, которые позволят стабилизировать экономическую ситуацию в стране.
Об этом заявил статс-секретарь Федерального министерства экономического сотрудничества и развития ФРГ Фридрих Китчельт во время встречи немецкой делегации с первым заместителем министра экономического развития и торговли Украины Анатолием Максютой, сообщается на официальном сайте Минэкономразвития, передает Forbes.ua.
Китчельт напомнил, что общий объем средств, который получила Украина за весь период сотрудничества от правительства Германии, составляет 320 миллионов евро. Он призвал Украину активнее и эффективнее использовать предоставленные средства, отметив, что в настоящее время 70 миллионов евро финансирования остаются неосвоенными.